Kinetyczne rzeźby, czyli naścienne widowisko typu dźwięk i ruch (wideo)

Kiedy zobaczyłam film, który prezentuje niezwykle efektowne rzeźby kinetyczne w akcji, pomyślałam, że te specyficzne dzieła sztuki idealnie nadawałyby się do gabinetu hipnotyzera.

Kinetyczne rzeźby, czyli naścienne widowisko typu dźwięk i ruch (wideo)
Katarzyna Kieś

Zobaczcie wideo umieszczone poniżej i zdjęcia innych kinetycznych rzeźb.

Kiedy zobaczyłam film, który prezentuje niezwykle efektowne rzeźby kinetyczne w akcji, pomyślałam, że te specyficzne dzieła sztuki idealnie nadawałyby się do gabinetu hipnotyzera.

Zobaczcie wideo umieszczone poniżej i zdjęcia innych kinetycznych rzeźb.

Summer Rain Intro.m4v

Twórcą tych cacek jest Dawid Roy.

Oczywiście, sukces nie przyszedł od razu. Pierwsze realizacje były, delikatnie to ujmując, mocno niedopracowane. Kolejne próby stworzenia specyficznych dzieł sztuki wreszcie zakończyły się powodzeniem. Niezwykłe kinetyczne rzeźby łączą w sobie estetyczny wygląd i wybitnie działające na wyobraźnię oraz część zmysłów inne walory artystyczne. To takie naścienne widowisko typu dźwięk i ruch, uruchamiane na życzenie.

Słusznie mówi się, że wynalezienie koła nadało właściwy kierunek rozwoju ludzkiej cywilizacji. Pójdę o krok dalej i napiszę, że wynalezienie układu przenoszącego ruch i naprężenia nadało zaś cywilizacji właściwy bieg, w którym technika i sztuka mogą tworzyć zgrany tandem.

Zapytacie pewnie, dlaczego kinetyczne rzeźby na Ekoblogii? Ponieważ wykonane są z materiałów, które można znaleźć praktycznie na każdym złomowisku, idealnie obrazują więc przesłanie, że recykling niekoniecznie musi oznaczać jedynie przetwarzanie butelek typu PET w ... butelki typu PET; i są dowodem na to, że energia kinetyczna choć nie jest spożytkowana jedynie do wytwarzania energii elektrycznej, może być użyteczna w inny sposób.

Obraz
Obraz

Źródło: Green Diary

Źródło artykułu:WP Gadżetomania

Wybrane dla Ciebie

Komentarze (0)
© Gadżetomania
·

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje się  tutaj.