Nie kładź laptopa na kolanach, bo...

... na Twojej skórze mogą pojawić się ślady podobne do widocznych na powyższej fotografii. Najnowsze badania wskazują, że długotrwałe trzymanie laptopa na nieosłoniętych kolanach może skutkować brzydkimi, a czasami również bolesnymi zmianami skórnymi.

Nie kładź laptopa na kolanach, bo...
Marek Maruszczak

... na Twojej skórze mogą pojawić się ślady podobne do widocznych na powyższej fotografii. Najnowsze badania wskazują, że długotrwałe trzymanie laptopa na nieosłoniętych kolanach może skutkować brzydkimi, a czasami również bolesnymi zmianami skórnymi.

Komputer, którego niewłaściwe używanie może doprowadzić do zapalenia skóry, nie musi być na tyle gorący, aby poparzenia były widoczne lub odczuwalne za pierwszym lub nawet dziesiątym razem. Ryzykowne jest dopiero długotrwałe wystawianie skóry na kontakt z rozgrzanym do temperatury około 50 stopni Celsjusza laptopem.

Jedną z osób cierpiących na syndrom przypieczonej skóry jest dwunastolatek, który podczas wielogodzinnego grania trzymał komputer na nieosłoniętych kolanach. Pomimo tego, że lewa część komputera była wyraźnie rozgrzana, chłopak nie zmieniał pozycji. Po kilku miesiącach na jego lewym udzie pojawiły się wyraźne przebarwienia (fotografię możecie obejrzeć pod tym adresem).

W większości przypadków syndromowi przypieczonej skóry nie towarzyszy wyraźny ból, ale zdaniem lekarzy z uniwersyteckiego szpitala w Bazylei może się on przyczynić do zachorowania na raka skóry.

Brzmi nieprzyjemnie, ale negatywnych efektów pracy z laptopem można łatwo uniknąć. Wystarczy skorzystać z podkładki, torby czy choćby złożonej bluzy.

Źródło: Cnet

Źródło artykułu:WP Gadżetomania

Wybrane dla Ciebie

Komentarze (0)
© Gadżetomania
·

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje się  tutaj.