Nie tylko selfie stick - inne zastosowania kamerki GoPro

Choć pogoda za oknem nie zachęca do wychodzenia z domu, a tym bardziej do uprawiania sportów ekstremalnych, to wciąż znajdą się entuzjaści tego typu rozrywki. To dla nich dedykowane są przenośne kamery sportowe typu GoPro. Samo posiadanie takiego sprzętu wystarczy, ale warto pomyśleć o akcesoriach, które pozwolą na wykorzystywanie urządzenia w maksymalnym stopniu.

Nie tylko selfie stick - inne zastosowania kamerki GoPro
Patryk Wieczorek

20.09.2017 | aktual.: 20.09.2017 12:50

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Na szczęście teraz nie musicie żmudnie kolekcjonować wszystkich przydatnych akcesoriów. Znaleźliśmy specjalny zestaw pięćdziesięciu dodatków ulepszających i zwiększających możliwości kamerek GoPro.

Sposobów wykorzystywania kamerki jest wiele, wystarczy zerknąć na youtube. Wyczynowe akrobacje na rowerze, spływy kajakowe z kamerą przyczepioną do wiosła, a nawet oglądanie okolicy z lotu ptaka, a właściwie grzbietu orła, to tylko kilka możliwych opcji. Każda z tych rzeczy wymaga innego uchwytu, a kompletowanie gadżetów związanych z GoPro może być czasochłonne. Jeśli nie mamy pomysłu na to jak wykorzystywać kamerkę sportową, warto zerknąć na ten krótki przewodnik.

Flying eagle point of view #1

Dla wielu osób GoPro jest pierwszą rzeczą, którą zabraliby na wakacje. Planując spóźniony, wrześniowy urlop, wielu z nas myśli o ciepłych, południowych plażach – Lazurowym Wybrzeżu czy bułgarskim Słonecznym Brzegu. Tam gdzie jest woda, istnieje również ryzyko zatopienia kamerki, chyba że wcześniej zaopatrzyliśmy się w bobber – uchwyt przypominający nieco spławik na ryby. Wpinamy w niego kamerkę zawiązujemy rzemyk wokół nadgarstka i możemy być spokojni. Nawet gdy węzeł nie wytrzyma, kamerka będzie unosić się na wodzie. Osoby uprawiające ekstremalne sporty wodne wiedza, że im większa wilgotność otoczenia tym łatwiej o zaparowanie wnętrza kamery. Dlatego warto zamontować pod obudową specjalne wkładki anty-mgielne.

Wybierając się w podróż musimy również odpowiednio zabezpieczyć nasz sprzęt przed uszkodzeniami mechanicznymi i temperaturą. Każdy wie jak zachowuje się telefon lub tablet pozostawiony przez długi czas w pełnym słońcu, zwłaszcza gdy jest podłączony do ładowarki. Wystarczy zostawić kamerkę za tylną szybą samochodu w słoneczny dzień i skutki mogą być opłakane. Dlatego niezbędnym wyposażeniem przy częstych wyjazdach będzie odpowiednia sakwa odporna na temperatury. Dla kierowców nieodzownym gadżetem okaże się uchwyt mocujący kamerkę na przedniej szybie samochodu. Przyda się szczególnie podczas zaobserwowania podejrzanego zachowania innych członków ruchu drogowego, lub w przypadku kolizji. Nagranie pozwoli oszczędzić wiele komplikacji i ustalić winowajcę niefortunnego zdarzenia.

GoPro można wykorzystywać do kręcenia filmików nie tylko w samochodzie. Można uwiecznić na nim ważne wydarzenie, bądź nakręcić amatorski filmik z udziałem przyjaciół. Nie każdy ma ochotę paradować po mieście z kamerą przyczepioną do czoła, kojarzącą się z górnikiem schodzącym do kopalni. Na szczęście możemy przymocować kamerę do ręki lub na klatkę piersiową. To dla sportowców, których dyscypliny wymagają użycia obu rąk. Za pomocą specjalnego uchwytu możemy przytwierdzić GoPro do kierownika roweru, rurki bądź kierownicy.

Jak widać zastosowań GoPro jest wiele i są one zależne tylko od naszej wyobraźni. Niezależnie czy chodzi o sporty ekstremalne, czy filmik przedstawiający trasę spacerową twojego psa. Kolekcjonowanie pojedynczych elementów sprzętu może się jednak okazać czasochłonne i kosztowne. Każdy dodatkowy element i uchwyt zwiększa jego możliwości.

Źródło artykułu:WP Gadżetomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także
Komentarze (1)
© Gadżetomania
·

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje się  tutaj.