Niech go piorun trzaśnie! (wideo)

Na pewno już wcześniej widzieliście jak działają ogromne cewki zbudowane według projektu Tesli. Niektórzy nawet zastanawiali się do czego to w ogóle służy. Otóż jednym z zastosowań cewek jest tworzenie efektów specjalnych w podczas muzycznych imprez.

Niech go piorun trzaśnie! (wideo)
Marcin Krzewicki

31.05.2010 16:08

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Na pewno już wcześniej widzieliście jak działają ogromne cewki zbudowane według projektu Tesli. Niektórzy nawet zastanawiali się do czego to w ogóle służy. Otóż jednym z zastosowań cewek jest tworzenie efektów specjalnych w podczas muzycznych imprez.

Cewki Tesli zostały użyte podczas jednego z ostatnich przedstawień muzycznej grupy ArcAttack. Zespół tworzy nowoczesną muzykę z wykorzystaniem wyspecjalizowanych instrumentów elektronicznych, które zbudowano domowymi sposobami. Zespół używa również innych, klasycznych instrumentów takich jak gitara basowa.

Po krótkiej lekcji zapoznawczej z grupą ArcAttack proponuję rzucić okiem na efekty specjalne, jakie zostały przygotowane na ich ostanie show. Zespół znany jest z efekciarskich wejść i koncertów. Dzięki temu są rozpoznawalni, a każdy ich występ robi furorę.

ArcAttack! Musical Tesla Coils

Źródło: youtube

Źródło artykułu:WP Gadżetomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także
Komentarze (0)
© Gadżetomania
·

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje się  tutaj.