Niesamowite przenośne konsolowe mody TOP 10
Producenci sprzętu elektornicznego starają się, by ich urządzenia stawały się coraz mniejsze i lżejsze, jednak co mają zrobić fani nieco starszych konsol, które trafiły na rynek kilka lub kilkanaście lat temu? Jeśli tylko znamy się na elektronice i mamy dużo czasu i pieniędzy, w przenośny sprzęt możemy zamienić praktycznie każdą konsolę. Oto kilka przykładów niezwykłych, przenośnych modyfikacji.
07.04.2011 23:04
Przenośny Dreamcast
Konsola Sega Dreamcast nie należy już do najświeższych produktów. Sprzęt pojawił się po raz pierwszy na japońskim rynku w listopadzie 1998 roku. Później, w październiku 1999 roku Sega przedstawiła produkt w Europie. Ogółem w ciągu trzech lat obecności na rynku rozeszło się ponad 10 milionów konsol Dreamcast. Jak przestarzałemu sprzętowi można dać nowe życie?
Ciekawym pomysłem jest połączenie staromodnego boom-boxa z konsolą. Sprzęt wyposażony jest w niewielki wyświetlacz LCD i porty na pady w miejscu w którym można było spodziewać się odtwarzacza kasetowego. Popatrzmy na krótki filmik prezentujący działanie modyfikacji. Niestety, nagrywano go kalkulatorem, więc jakość obrazu nie powala na kolana ;).
Dreamcast Boombox
Przenośne Nintendo 64
Przenośna wersja Nintendo 64 nie jest najmniejszą przenośną konsolą, jednak zdecydowanie wysuwa się na prowadzenie wśród najbardziej estetycznych przeróbek. Autorem projektu jest David Jackson jeden z użytkowników forum Moddedbybacteria. Modyfikacja zaskakuje nie tylko wyglądem, lecz również portem na dodatkowy kontroler, umożliwiający rozgrywkę dla dwóch graczy. Popatrzmy na krótkie wideo prezentujące działanie sprzętu.
N64 Portable - D64 Multi.avi
Przenośny Dreamcast odsłona II
Druga odsłona przenośnego Dreamcasta w naszym zestawieniu nie jest może tak zaskakująca jak konsola ukryta w radiu, jednak i tak warto zwrócić na nią uwagę ze względu na całkiem przyzwoite wymiary. Urządzenie ma oczywiście port na kontroler, wejście na słuchawki oraz wyjście S-Video. Dodatkowo całość przypomina swoim wyglądem dużo droższe PSP. Jak sprzęt sprawuje się w praktyce?
Dreamcast Portable
Przenośne Atari Flashback 2
Konsola Atari 2600 trafiła do seryjnej produkcji w 1977 roku. W ciągu około 12 lat produkcji sprzedano blisko 25 milionów egzemplarzy Atari 2600. Po upływie kilku lat firma Atari zdecydowała się na odświeżenie legendy i wypuszczenie na rynek konsol Atari Flashback i Atari Flashback 2. Jedna z nich posłużyła do wykonania oryginalnej przeróbki zamieniającej konsolę w przenośną wersję Atari 2600. Do stworzenia projektu, autor popisujący się nickiem Mario, wykorzystał Atari Flashback 2, jednak jego sprzęt - ochrzczony nazwą Stella obsługuje również kartridże.
Urządzenie ma ekran o przekątnej 3,5 cala i baterię o pojemności 1200 mAh. Popatrzmy jak prezentuje się jego działanie.
Stella: Atari Flashback 2 Portable
Przenośny Xbox 360
Następca Xboxa i konkurent PlayStation 3 - Xbox 360 nie nadaje się dla fanów mobilnej rozrywki z jednej prostej przyczyny - nie jest przenośny. Jak radzą sobie z tym faktem prawdziwi maniacy? Jednym z ciekawszych pomysłów na modyfikację Xboxa 360 jest wpakowanie do niego wyświetlacza LCD. Autor modyfikacji kilka lat temu zażyczył sobie za sprzęt równowartość około 1900 złotych. Dalibyście tyle?
Przenośne PlayStation 3
Jeśli można wcisnąć ekran LCD w obudowę Xboxa 360 dlaczego nie spróbować zamiany PlayStation 3 na przenośny sprzęt do gier? Autorem tej niezwykłej modyfikacji jest Ben Heck. Przenośna PlayStation 3 została wykonana ze zwykłej konsoli z dyskiem o pojemności 60 GB i 17 calowego monitora. Sprzęt ma oczywiście głośniki stereo, wejście na słuchawki jack 3,5 mm, porty USB i klawiaturę. Całość przypomina nieco laptopa na sterydach.
Waga przenośnego PS3 to około 7 kilogramów co sprawia, że raczej ciężko pobawić się nim w autobusie lub poczekali u lekarza.
Połączenie NES i Atari 2600
Niezwykła modyfikacja wyposażona jest w niewielki ekran LCD o przekątnej 3,5 cala i wszystkie przyciski niezbędne do obsługi gier. Przenośna hybryda zasilana jest przez cztery baterie. Niestety, nie wiadomo na ile wystarczają.
Przenośna Sega Saturn
Przenośne Wii
Obok PlayStation 3 zamienionego w laptopa musiała pojawić się również modyfikacja Wii. Autorem projektu jest oczywiście słynny gadżeciaż Ben Heck. Do zbudowania laptopa z Wii wykorzystany został 7 calowy wyświetlacz LCD z wbudowanymi głośnikami. Wymiary zmodyfikowanej konsoli to około 22x19x5 cm co sprawia, że w przeciwieństwie do laptopa z PlayStation 3, konsola faktycznie jest przenośna.
Przenośne SNES
Konsola SNES została wprowadzona na rynek w listopadzie 1990 roku, jednak do dziś zajmuje należne jej miejsce w sercach wielu graczy. Przenośna wersja urządzenia została przygotowana przez Brian Henderson. Urządzenie wyposażone jest w gniazdo słuchawkowe, gniazdo na kontroler oraz 5 calowy wyświetlacz. Jeśli jesteście ciekawi jak przebiega proces budowy własnej konsoli sprawdźcie załączone poniżej wideo.