Nowa przeglądarka zagrozi pozycji Chrome?

Amerykańsko-brytyjska firma Comodo - jeden z czołowych dostawców oprogramowania ochronnego dla komputerów - udostępniła przeglądarkę Dragon. Bazuje ona na Chromium - projekcie open source, na której Google oparło Chrome.

Nowa przeglądarka zagrozi pozycji Chrome?
Andrzej Biernacki

Amerykańsko-brytyjska firma Comodo - jeden z czołowych dostawców oprogramowania ochronnego dla komputerów - udostępniła przeglądarkę Dragon. Bazuje ona na Chromium - projekcie open source, na której Google oparło Chrome.

Dragon zawiera praktycznie wszystkie funkcje znane z Chrome. Oferuje także użytkownikowi szybkość programu z Mountain View. Dodatkowo zawiera jednak wiele mechanizmów, które sprawiają, że bezpieczeństwo i prywatność są lepiej chronione.

Dragon potrafi na przykład segregować certyfikaty SSL i promować te bezpieczniejsze. Dzięki temu znacznie spada ryzyko utraty danych wskutek skorzystania ze specjalnie spreparowanej, fałszywej strony WWW.

Przeglądarka Comodo świetnie radzi sobie z plikami cookie. Skutecznie blokuje je przed przesyłaniem do sieci poufnych informacji o zwyczajach internautów. Program oferuje również bardziej rozbudowany w porównaniu do Chrome tryb przeglądania prywatnego.

Dragon na pewno znajdzie rzeszę wiernych fanów. Wątpię jednak, aby zagroził pozycji Chrome. Być może da jednak do myślenia programistom Google i sprawi, że w większym stopniu zaczną oni brać pod uwagę obawy użytkowników.

Chrome to naprawdę świetna przeglądarka. W tej beczce miodu jest jednak kilka łyżek dziegciu. Jedną z nich jest właśnie słaba ochrona prywatności. Przeglądarka wysyła do Google stanowczo za dużo informacji o działaniach internatów.

Osoby zainteresowane przetestowaniem Dragona powinny przejść tu. Program jest całkowicie darmowy i działa w systemach XP, Vista i Windows 7.

Rzuć także okiem na nasze porównanie: Firefox kontra Chrome. Która przeglądarka jest lepsza?

Źródło: Jkwebtalks

Źródło artykułu:WP Gadżetomania

Wybrane dla Ciebie

Komentarze (0)
© Gadżetomania
·

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje się  tutaj.