Nowa technologia e‑papieru robi wrażenie [wideo]

Kiedyś nie widziano innych zastosowań dla tej technologii niż energooszczędne czytanie e-booków. Teraz czytniki potrafią coraz więcej, a Fujitsu udowadnia, że na tym się nie kończy. Jak sprawuje się ich nowe urządzenie?

Nowa technologia e-papieru robi wrażenie [wideo]
Grzegorz Nowak

Kiedyś nie widziano innych zastosowań dla tej technologii niż energooszczędne czytanie e-booków. Teraz czytniki potrafią coraz więcej, a Fujitsu udowadnia, że na tym się nie kończy. Jak sprawuje się ich nowe urządzenie?

Wyświetlacze z e-papieru robią się coraz bardziej funkcjonalne i znajdują więcej zastosowań w komercyjnych produktach. Widzieliśmy już czytniki z czarno-białymi wyświetlaczami, które pozwalały na szybkie przewijanie stron internetowych i odtwarzanie filmów, a także kolorowe, które radziły sobie całkiem nieźle z szybkim odświeżaniem kolejnych stron. Tym razem Fujitsu zaprezentowało coś jeszcze bardziej imponującego.

Ich prototypowy czytnik zaprezentowany na targach International Digital Publishing Expo korzysta z nowej technologii wyświetlaczy ciekłokrystalicznych. Nie potrzebuje ona warstw polaryzacyjnych, filtrów kolorów, czy podświetlenia, więc czytniki konstruowane przy jej użyciu mogą być niezwykłe lekkie i cienkie. Jednocześnie ekran ma znacznie lepszą jasność, kontrast i paletę barw niż jakikolwiek inny czytnik na rynku (a przynajmniej tak twierdzi producent).

W porównaniu do jednego z poprzednich czytników Fujitsu - FLEPia Lite - prototyp ma zmieniony system operacyjny z Windowsa na Linuksa, dzięki czemu urządzenie działa znacznie sprawniej. Szybkość odświeżania stron wynosi zaledwie 0,7 sekundy, a obraz wyświetlany jest 4096 kolorach. Czytnik posiada 8-calowy wyświetlacz w rozdzielczości 157 dpi i potrafi wyświetlać pliki JPG, PDF i EPUB.

Poniżej możecie zobaczyć filmową prezentację prototypu.

Fujitsu Next Generation Color e-Paper Module #DigInfo

Źródło artykułu:WP Gadżetomania

Wybrane dla Ciebie

Komentarze (0)
© Gadżetomania
·

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje się  tutaj.