Nóż ze szkła światłowodowego

To zabójcze dzieło sztuki powstało ze szkła, z którego zwykle wykonywane są światłowody. Dzięki zastosowaniu techniki łupania uzyskano efekt do złudzenia przypominający szklaną broń z Obliviona.

Nóż ze szkła światłowodowego
Marek Maruszczak

To zabójcze dzieło sztuki powstało ze szkła, z którego zwykle wykonywane są światłowody. Dzięki zastosowaniu techniki łupania uzyskano efekt do złudzenia przypominający szklaną broń z Obliviona.

Co prawda sam twórca nie wspomina o żadnych inspiracjach grą RPG od Betshedy, ale jeżeli grało się we wspomniany tytuł to ciężko uniknąć skojarzeń.

Mike Cook, podczas tworzenia noża wykorzystał technikę „łupania” znaną od czasów epoki kamienia łupanego. W ten sam sposób wykonuje się również współczesne obsydianowi skalpele.

Obraz
© [źródło](http://s2.blomedia.pl/gadzetomania.pl/images/2010/07/nozzeszklaswiatlowodowego1.jpg)

Z powodu swojej kruchości nóż nie znajdzie raczej żadnego praktycznego zastosowania, ale dla kolekcjonera może stać się cennym nabytkiem. Co ciekawe za nietypowe ostrze trzeba zapłacić jedynie 165 dolarów.

Twórca noża zawodowo zajmuje się łupaniem wszelkiej maści kamieni, także tych szlachetnych i wytwórstwem biżuterii oraz broni białej.

Źródło: Make

Źródło artykułu:WP Gadżetomania
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)
© Gadżetomania
·

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje się  tutaj.