Odrobina fizyki i nieskończoności w jednym gadżecie [wideo]

Nawet jeśli nie lubiliście lekcji fizyki w szkole, to nie da się zaprzeczyć, że jest to fascynująca i często zaskakująca nauka. Wystarczy mieć dobry pomysł, połączyć go z wykorzystaniem współczesnych gadżetów, żeby otrzymać wybuchową mieszankę. W jaki sposób?

Odrobina fizyki i nieskończoności w jednym gadżecie [wideo]
Grzegorz Nowak

27.02.2012 | aktual.: 10.03.2022 16:14

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Nawet jeśli nie lubiliście lekcji fizyki w szkole, to nie da się zaprzeczyć, że jest to fascynująca i często zaskakująca nauka. Wystarczy mieć dobry pomysł, połączyć go z wykorzystaniem współczesnych gadżetów, żeby otrzymać wybuchową mieszankę. W jaki sposób?

Na Gadżetomanii często przyglądamy się zadziwiającym instalacjom i dziełom sztuki nowoczesnej. Czasami zdarza się, że bliżej im do dziwacznych gadżetów (a przecież takie lubimy najbardziej) i nie do końca pasują do galerii czy wystaw muzealnych. Sztuka nowoczesna w rodzaju recyklingu płyt CD czy darmowej piramidy piwa wreszcie do mnie trafia!

Jonathan Brainin to artysta, który stworzył instalację o nazwie Pendulum Video. Konstrukcja składa się z wahadła, na którym został umieszczony ekran LCD, oraz drugiego, większego ekranu usytuowanego tuż za nim. Cała scena jest kręcona kamerą, a obraz przekazywany na żywo do ekranu na drugim planie. Dzięki niewielkiemu opóźnieniu w przekazie widz odnosi wrażenie, że stoi naprzeciwko nieskończonego tunelu i hipnotycznych wahadeł ruszających się jedno za drugim.

Poniższe wideo to prezentacja wciąż nieukończonego projektu. Jakoś nie mogę sobie wyobrazić, czym jeszcze zaskoczy nas pomysłowy artysta, gdy dzieło wreszcie będzie gotowe.

Źródło: gizmodovimeo

Źródło artykułu:WP Gadżetomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także
Komentarze (0)
© Gadżetomania
·

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje się  tutaj.