Oferta Samsunga na rok 2010 - 3D, nowe mniejsze LEDy i jeszcze więcej widgetów

Wpis gościnny z JakiTelewizor.pl.

Oferta Samsunga na rok 2010 - 3D, nowe mniejsze LEDy i jeszcze więcej widgetów
Blomedia poleca

Jakiś czas temu internet obiegły zdjęcia telewizorów Samsung oznaczonych literką C. Wiadomo było, że zbliża się nowy line-up, nie znaliśmy natomiast zbyt wielu szczegółów. Plotki, a także kroki jakie podejmowała konkurencja nasuwały nam na myśl następujące rzeczy: telewizje trójwymiarową, nowy design i więcej internetowych dodatków. Wszystkie niejasności rozwiały się wczoraj, gdyż Samsung Polska zorganizował oficjalną prezentację, na której na własne oczy mogliśmy zobaczyć czym koreański gigant ma zamiar szturmować nasz rynek w tym roku.

Wpis gościnny z JakiTelewizor.pl.

Jakiś czas temu internet obiegły zdjęcia telewizorów Samsung oznaczonych literką C. Wiadomo było, że zbliża się nowy line-up, nie znaliśmy natomiast zbyt wielu szczegółów. Plotki, a także kroki jakie podejmowała konkurencja nasuwały nam na myśl następujące rzeczy: telewizje trójwymiarową, nowy design i więcej internetowych dodatków. Wszystkie niejasności rozwiały się wczoraj, gdyż Samsung Polska zorganizował oficjalną prezentację, na której na własne oczy mogliśmy zobaczyć czym koreański gigant ma zamiar szturmować nasz rynek w tym roku.

Łączność i aplikacje

Rozwiązania, które ujęto pod jedną marketingową nazwą AllShare wzbudziły wśród gości pewne niedowierzanie i wywołały falę pytań. Mimo, że wizja domu ze zintegrowanymi ze sobą urządzeniami, których szerokie spektrum możliwości jest dla nas dostępne w szybki i intuicyjny sposób brzmi nieco utopijnie, ale nie sposób nie powiedzieć o takich rozwiązaniach "coś w tym jest!"

Obraz
Obraz

W ramach rozwijania rozwiązań związanych z wgrywaniem dodatkowych programów (widgetów) do telewizorów pokazano także nową platformę Samsung Apps, z której będzie można pobierać aplikacje na niemal każde urządzenie. Oprócz zaimplementowanych już do wcześniejszych modeli Blu-ray i telewizorów programów do obsługi YouTube, Gazeta.pl i Accuweather pojawiły się także nowe pozycje takie jak Skype, Picassa, Facebook czy Tuba.fm. Lista usług, która ma się ciągle rozszerzać dzięki nowemu sklepikowi Samsung Apps robi wrażenie.

Pytani o to dlaczego firma nie chce zamienić widgetów na zwykła przeglądarkę WWW przedstawiciele Samsunga opowiadali, że dedykowane aplikacje upraszczają obsługę serwisów i zwiększają prędkość działania poprzez optymalizowanie się do parametrów urządzenia, na którym działają. Skype i Facebook czyli aplikacje, które nas najbardziej zainteresowały nie były jeszcze w pełni dostępne. Zespół programistów podobno cały czas nad nimi pracuje, ale o możliwości rozmów wideo przy użyciu wielkiego ekranu wiadomo, że wymagać będzie opcjonalnej kamerki ze sklepu internetowego Skype.

3D Full HD

No i stało się, teraz już wiadomo na pewno, że obraz trójwymiarowy zawita w seryjnie produkowanych telewizorach i odtwarzaczach Blu-ray. To co wydawało się być fantazją blogerów i wszelkiej maści technologicznych zapaleńców stało się faktem. Firma Samsung zaprezentowała kilka telewizorów obsługujących obraz trójwymiarowy ze źródeł zgodnych ze specyfikacją Blu-ray 3D, a także wyposażonych w specjalny procesor konwertujący sygnał 2D do 3D. Efekty szczególnie w przypadku tego pierwszego wariantu są oszałamiające. Dysponując filmem nagranym w trójwymiarze (np. Potwory kontra Obcy 3D) i specjalnymi, aktywnymi okularami możemy cieszyć się wrażeniami jakie dostępne były do niedawna tylko w kinach IMAX sygnowanych marką, której nazwy lepiej było na wczorajszym spotkaniu nie powtarzać.

Obraz

Działa to mniej więcej tak:  użytkownik włącza film, po czym aktywuje tryb 3D w odtwarzaczu (bez tego będzie to po prostu dwuwymiarowe Full HD). Obraz staje się wówczas rozwarstwiony i lekko nieostry. Zakładamy na nos okulary, które występować będą w kilku wariantach (dla dzieci, dorosłych, klubowiczów i noszących okulary korekcyjne) i uruchamiamy je spoglądając w stronę telewizora. Wbudowane w obydwa urządzenia porty podczerwieni nawiązują połączenie dzięki, któremu okulary wiedzą o tym dla którego oka wyświetlana jest aktualnie klatka. Telewizor wyświetla na zmianę klatkę Full HD 100hz dla lewego i klatkę Full HD 100hz dla drugiego oka. Efekt migotania nie jest dla nas widoczny, zobaczyć go można jedynie poprzez kamerę albo aparat - pokażemy Wam to w naszej wideo relacji już za parę dni.

Już w trakcie spotkania pojawiła się wątpliwość czy możliwości 3D powszechnie dostępne w telewizorach będą wykorzystywane przy niedostatku filmów nagranych w tym systemie. Rozwiązaniem ma się okazać procesor konwertujący obraz 2D do 3D dzięki, któremu nawet zwykłe audycje telewizyjne mogą zachwycić nas głębią trzeciego wymiaru. Układ będący autorską technologią Samsunga działa jednak taki sposób, że zakłada pewne typowe zachowania dla obiektów na ekranie i na tej podstawie generuje wrażenie trzeciego wymiaru. Efekt jest oczywiście słabszy niż 3D, ze źródła Blu-ray 3D ale i tak potrafi przykuć do fotela.

Co istotne 3D będzie dostępne wszystkich telewizorach Samsung od serii z cyferką 7 wzwyż, niezależnie od platformy technologicznej. Oznacza to, że możemy liczyć na te same wyjątkowe doznania wybierając plazmę, LCD lub LEDa.

Design

Obraz

Plazma z trzema tunerami

Wśród wielu ciekawostek zaprezentowanych przez Samsunga znalazła się także 63 calowa plazma C7700. Telewizor wzbudzający zainteresowanie samym rozmiarem prezentowany był w wersji przed produkcyjnej wyposażonej w trzy tunery telewizyjne (DVB-T, DVB-C, DVB-S). Taka funkcjonalność umożliwia użytkownikowi wsadzenie karty operatora poprzez dedykowany moduł CAM do portu z tyłu obudowy i cieszenie się płatną telewizją bez dodatkowego dekodera. Trzeba przyznać, że rozwiązanie to ma szanse na sukces i szkoda by było gdyby nie pojawiło się w sklepach.

Obraz
Obraz
Obraz
Obraz

Blu-ray z nagrywarką i tunerem telewizyjnym

Pokazane wczoraj odtwarzacze Blu-ray to temat na niejeden artykuł. Nowe możliwości, a także funkcje typu WiFi czy USB dostępne już w najtańszych modelach to powód do zmartwienia dla konkurentów. Nam spodobał się akurat model z najwyższej półki sygnowany BD-C8500. Jak można zauważyć Samsung postanowił ujednolicić nazewnictwo swoich produktów i tak model telewizora LED C7000 ma swój odpowiednik w Blu-rayu C7000 itd. Wybrany odtwarzacz mimo, że nie koniecznie najodważniejszy stylistycznie skupił przy sobie największą grupę zaintrygowanych jego możliwościami gości. Mówiąc w skrócie jest to urządzenie wyposażone w dysk twardy, tuner telewizji DVB-T2 oraz zbudowaną kartę WiFi. W związku z tym może pracować jako zwykły Blu-ray, nagrywarka audycji telewizyjnych programowana za pomocą cyfrowego przewodnika po programach, a także klient wszystkich opisywanych na początku usług internetowych oferowanych na ekranach nowych telewizorów.

Obficie napakowany funkcjonalnościami odtwarzacz został na czas prezentacji podłączony do telewizora innej marki, aby uświadomić oglądającym, że wszystkie prezentowane możliwości oferowane są zaledwie przez jedno urządzenie.

Obraz
Obraz
Obraz

Mały telewizor do kuchni, który ginie między talerzami

Na koniec warto opisać strategię koreańskiej firmy dotyczącą segmentu telewizorów LED. Po ogromnym zainteresowaniu z jakim spotkały się zaprezentowane w zeszłym roku modele UE B6000, B7000 i B8000 Samsung postanowił dodać do oferty dwie nowe serie telewizorów z krawędziowym podświetlaniem diodowym. Aby uczynić je bardziej dostępnymi utworzono dwie nowe serie 4 i 5, oraz zastosowano nowe podświetlanie w ekranach o dużo mniejszych niż zwykle przekątnych. Na zdjęciach poniżej prezentujemy telewizorek UE22B4500 czyli 22 calowy ekran doskonale komponujący się z kuchennym wnętrzem.

Obraz
Obraz
Obraz
Obraz

W przeciągu kilku dni pokażemy Wam relację wideo z tego wydarzenia.

Obraz

Źródło: JakiTelewizor

Źródło artykułu:WP Gadżetomania
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)
© Gadżetomania
·

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje się  tutaj.