Opera 10.60 – co nowego?

Ze stron Opery pobrać betę nowej wersji programu. Popularna w Polsce przeglądarka ma stać się znacznie szybsza. Tempo jej działania wzrośnie o około 50% w stosunku do jej poprzednika. Nie są to jedyne zmiany.

Opera 10.60 – co nowego?
Przemysław Muszyński

Ze stron Opery pobrać betę nowej wersji programu. Popularna w Polsce przeglądarka ma stać się znacznie szybsza. Tempo jej działania wzrośnie o około 50% w stosunku do jej poprzednika. Nie są to jedyne zmiany.

Nowa opera dysponować ma także geolokalizacją, czyli systemem namierzającym położenie geograficzne komputera, na którym został uruchomiony program. Funkcja ta pomagać ma użytkownikom w wyszukiwaniu informacji o jego okolicy. Zdradza jednak informacje o położeniu komputera wyszukiwarkom, co wzbudza pewne kontrowersje. Część odbiorców programu obawia się bowiem wycieku swoich prywatnych danych.

Kolejną nowością jest obsługa plików wideo w formacie WebM (tzn. nowym formacie rozwijanym przez Google), co pozwolić ma na wyświetlanie na stronach filmów w wyższej jakości i rozdzielczości. Dwa kolejne dodatki to HTML5 Appcache i Web Workers. Pierwszy służy do lokalnego uruchamiania aplikacji w HTML5 i pozwala na zagospodarowanie dla ich działania mocy obliczeniowej naszego komputera. Drugie: przeznaczone jest dla deweloperów. Umożliwia dynamiczne obliczenia bez spowalniania wczytywania stron.

Do tego nowa opera otrzymuje kilka mniejszych zmian, głównie w interfejsie. Tak więc pojawiają się nowe ikony graficzne, w tym ikony przedstawiające miniaturki zawartości kolejnych zakładek.

Źródło artykułu:WP Gadżetomania

Wybrane dla Ciebie

Komentarze (0)
© Gadżetomania
·

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje się  tutaj.