Panasonic - oficjalne informacje o szybkich procesorach

Panasonic - oficjalne informacje o szybkich procesorach

Panasonic - oficjalne informacje o szybkich procesorach
Szymon Adamus
30.06.2011 08:54

11 czerwca donosiłem o nowych chipach, które Panasonic opracował z myślą o telewizorach Smart TV. Teraz dotarła do mnie oficjalna informacja prasowa na ten temat od polskiego oddziału producenta.

11 czerwca donosiłem o nowych chipach, które Panasonic opracował z myślą o telewizorach Smart TV. Teraz dotarła do mnie oficjalna informacja prasowa na ten temat od polskiego oddziału producenta.

[cytat]Firma Panasonic opracowała nowy układ systemowy LSI UniPhier (MN2WS0220) do inteligentnych telewizorów - czytamy w informacji. Nowy układ scalony firmy Panasonic otworzy drogę do powstania nowej generacji inteligentnych telewizorów, które umożliwią użytkownikom jednoczesne oglądanie z wysoką rozdzielczością dwóch kanałów telewizyjnych oraz korzystanie z treści i aplikacji internetowych.[/cytat]

Producent zwraca uwagę na charakterystyczne cechy nowego układu:

  • procesor UniPhier przetwarzający obraz i dźwięk w wysokiej jakości i zarządza aplikacjami sieciowymi,
  • najszybszy w branży (wśród układów LSI) dwurdzeniowy procesor 1,4 GHz (ARM Cortex-A9TM Dual) dla bezproblemowej obsługi funkcji internetowych,
  • układ graficzny 3D obsługujący rozdzielczość Full HD.

LSI UniPhier MN2WS0220 ma być nie tylko szybki, ale i wydajny. Układ będzie pobierał o około 40% mocy mniej niż dotychczasowe rozwiązania.

Nadal nie mamy jednak odpowiedzi na pytanie - w jakich produktach i kiedy zobaczymy nowe chipy. Zapowiedzi są ciekawe, ale mało konkretne. Ma być szybciej, wydajniej i wygodniej. Tylko, że to akurat dość jasne, przy nowych generacjach telewizorów sieciowych. Czekam na konkrety.

Na koniec jeszcze oficjalnej informacji prasowej, technologie, które umożliwiły powstanie tego układu:

  • Nowa architektura UniPhier, która umożliwia równoległe, jednoczesne przetwarzanie sygnału telewizyjnego przez procesor UniPhier z obróbką dźwięku i wideo w czasie rzeczywistym oraz obsługę szerokiej gamy programów open source przez dwurdzeniową jednostkę centralną.
  • Technologia projektowania obwodów szybkich procesorów, która umożliwiła realizację dwurdzeniowego procesora i pamięci podręcznej o dużej pojemności oraz taktowanie zegarem 1,4 GHz.
  • Technologia wielkiej skali integracji, która umożliwiła połączenie w jednym mikroukładzie procesora UniPhier, szybkiej, dwurdzeniowej jednostki centralnej i zaawansowanego układu graficznego 3D, oraz jednolita architektura pamięci, która zapewnia efektywną wymianę danych ze współużytkowaną pamięcią zewnętrzną.
Źródło artykułu:WP Gadżetomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)