Peeple: “judasz” w smartfonie. Kamerka zarejestruje ruch przed drzwiami

Nie wiesz kto kręcił się przed twoimi drzwiami? Dzięki Peeple wszystko stanie się jasne.

Zdjęcie drzwi pochodzi z serwisu shutterstock.com
Zdjęcie drzwi pochodzi z serwisu shutterstock.com
Adam Bednarek

Listonosz lub kurier zostawił awizo, bo według niego nikogo nie było w domu, a tak naprawdę nawet nie zbliżył się do naszych drzwi? Wreszcie będzie można złapać go na gorącym uczynku!

Peeple: “judasz” w smartfonie

Peeple działa w banalny sposób. To kamerka, która rejestruje ruch przed drzwiami. Jeżeli ktoś się pojawi, przesyła obraz na smartfonową aplikację. Dzięki temu nie musimy nawet pochodzić do drzwi, żeby wiedzieć, kto do nas przyszedł.

Obraz

Dostęp do Internetu (Peeple wykorzystuje WiFi) pozwala śledzić ruch i otrzymywać powiadomienia nawet wtedy, gdy właściciela nie ma w domu. A jak straci się połączenie z Siecią, to Peeple i tak zachowuje historię nagrań. Dzięki temu wiadomo, że listonosza nie było, mimo że awizo leży w skrzynce, albo że sąsiad wpadł z niespodziewaną wizytą. Można od razu się z nim skontaktować!

Nie mówiąc już o sytuacjach, kiedy unikniemy niepotrzebnych rozmów ze sprzedawcami albo…

Obraz
© paczaizm.pl

To żart, ale faktycznie Peeple może przydać się w życiu. Osoby mieszkające na wsiach, w większych domach, nie zawsze wiedzą, że ktoś jest przy drzwiach. Pracując w ogródku czy siedząc na tarasie nie słyszy się dzwonka. Ale telefon przeważnie jest blisko.

Obraz

Dzięki wbudowanym czujnikom Peeple poinformuje właściciela, gdy ktoś otworzy drzwi. Dziecko ma szlaban i próbuje się wymknąć? Nie tym razem. Sprytne dodatkowe zabezpieczenie.

Zbiórka na Kickstarterze dopiero się rozkręca, twórcy zebrali “zaledwie” 15 tysięcy dolarów z wymaganych 50 tysięcy. Odstraszać może cena (129 dolarów w promocji) i dość odległa data premiery - dokładnie za 12 miesięcy.

Źródło artykułu:WP Gadżetomania

Wybrane dla Ciebie

Komentarze (2)
© Gadżetomania
·

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje się  tutaj.