Peres. Do czego będziemy używać elektronicznego... nosa?

Pani w sklepie zapewnia, że mięso jest świeżutkie. A jeżeli kłamie? Jest na to sposób: wystarczy wyciągnąć Peres, czyli gadżet do... wąchania.

Peres. Do czego będziemy używać elektronicznego... nosa?
Adam Bednarek

Zdarzyło się wam wyrzucić mięso, którego świeżości nie byliście pewni? Raczej tak. W Wielkiej Brytanii mają z tym problem, bo mieszkańcy pozbywają się mięsa, które jeszcze mogłoby zostać wykorzystane.

Z drugiej strony trudno im się dziwić. Nie są przekonani, czy na pewno jest dobre, więc nie ryzykują. Często kończy się to bólem brzucha albo poważniejszymi konsekwencjami. Też wolę nie kusić losu i niepewnych produktów po prostu się pozbywam.

E-nos

Jak sobie z tym poradzić, gdy nie ma się wiedzy i narzędzi, żeby sprawdzić świeżość mięsa? Do akcji wkracza gadżet, który już jest w połowie drogi, by odnieść sukces na Indiegogo. Peres to według twórców elektroniczny nos.

Obraz

Peres sprawdza między innymi temperaturę czy wilgotność i porównuje ze „standardowymi” danymi. Jeżeli coś będzie nie tak, pojawi się komunikat na ekranie smartfona, z którym Peres współpracuje. W ten sposób zbadamy wieprzowinę, wołowinę, drób i ryby.

Proste? Wystarczy przespacerować się po mięsnym z tym „pistoletem”, by mieć pewność, że obiad będzie zdrowy i świeży.

Obraz

Na Indiegogo jeden Peres kosztował 120 dol. Jeżeli kampania się uda, w listopadzie urządzenie trafi do klientów.

Źródło artykułu:WP Gadżetomania

Wybrane dla Ciebie

Komentarze (2)
© Gadżetomania
·

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje się  tutaj.