Perły z lamusa - złoty Atari 2600

Konsole pokryte diamentami, obudowy zanurzone w szlachetnym kruszcu, kontrolery warte tysiące złotych. Już o tym pisaliśmy.  A co z klasyką? Oto złoty Atari 2600.

Perły z lamusa - złoty Atari 2600
Szymon Adamus

Konsole pokryte diamentami, obudowy zanurzone w szlachetnym kruszcu, kontrolery warte tysiące złotych. Już o tym pisaliśmy.  A co z klasyką? Oto złoty Atari 2600.

Na Allegro Atari 2600 kosztuje od kilkudziesięciu do maksimum 150 złotych. Gry można kupić dosłownie za parę złotych. Wśród tytułów takie klasyki, jak:

  • Missile Command,
  • Pole Position,
  • Moon Patrol
  • czy Pac-Man.

Atari 2600 sprzedawano od roku 1977. Konsola miała 8-bitowy procesor MOS Technology 6507 z zegarem 1,19 MHz, 128 bajtów pamięci RAM i 4 kB ROM-u. Dzisiaj można by pewnie kupić silniejszy technicznie kalkulator, ale kiedyś to była moc! Dostatecznie duża, by sam Pac-Man na tę platformę sprzedał się w 7 milionach egzemplarzy.

Obraz
© [źródło](http://grrr.pl/images/2011/07/Atari260002.jpg)

Ile rozeszło się wersji luksusowej Atari 2600 zamkniętej w obudowie z 24-karatowego złota, nie wiadomo. Nie wiadomo nawet, czy powstała więcej niż jedna sztuka tego burżujskiego gadżetu. Projekt został stworzony przez Urchin Associates w 2009 roku. Niestety, twórcy nie podzielili się informacjami o wartości tego cacka.

Źródło artykułu:WP Gadżetomania

Wybrane dla Ciebie

Komentarze (0)
© Gadżetomania
·

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje się  tutaj.