Philips 276E8VJSB. Test najtańszego monitora 27 cali, 4K

Philips 276E8VJSB. Test najtańszego monitora 27 cali, 4K
Bolesław Breczko

09.07.2019 10:30

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Monitor Philips 276E8VJSB to najtańszy model o przekątnej 27 cali i rozdzielczości 4K. Pomimo odświeżania na poziomi 60 Hz jest idealnym uniwersalnym monitorem do pracy, rozrywki i gier

Monitor Philips 276E8VJSB kosztuje 1100 zł i jest tym samym jest najtańszym modelem dostępnym w tym momencie na polskim rynku w swojej klasie (27 cali i 4K). Czyni to z niego automatycznie sprzęt godny rozważenia.

Philips 276E8VJSB. Dla kogo nie?

Poza ceną monitor Philips 276E8VJSB nie wyróżnia się w żadnej z dziedzin. Przez to nie sprawdzi się w dziedzinach, które wymagają specjalistycznego sprzętu. Modelu tego nie polecam:

  • zawodowym fotografom przygotowującym zdjęcia do druku (brak pełnego pokrycia palety kolorów Adobe RGB),
  • zawodowym montażystom wideo (nie jest to monitor referencyjny),
  • graczom-entuzjastom (odświeżanie monitora to \zaledwie\ 60 Hz, a czas reakcji to \aż\ 5 milisekund),
  • osobom wymagającym ogromnej powierzchni monitora (ten ma 27 cali).
Obraz
© Bolesław Breczko

Philips 276E8VJSB. Dla kogo tak?

Skoro wyeliminowaliśmy jakieś 10 proc. populacji, którym Philips 276E8VJSB nie przypadnie do gustu, to przyjrzyjmy się, do czego będzie on idealny:

  • pracy biurowej i przeglądania internetu (tryb LowBlue nie męczy oczu a stosunkowo duża powierzchnia zmieści kilka arkuszy obliczeniowych),
  • oglądania filmów i seriali (matryca IPS zapewnia dobre kolory i szerokie kąty widzenia, a rozdzielczość 4K ostry obraz, antyrefkleksowa powłoka zapobiega odbiciom światła),
  • amatorskiej obróbki zdjęć i wideo (chociaż monitor nie nada się do celów zawodowych, to spokojnie można na nim wygodnie montować wideo i obrabiać zdjęcia, pomagają w tym duża powierzchnia i rozdzielczość),
  • grania (tak wiem, że fanatycy nie uznają w grach klatkażu na poziomie poniżej 120 fps, ale dla większości populacji 60 fps też jest wystarczające).
Obraz
© Bolesław Breczko

Philips 276E8VJSB. Wygląd i ergonomia

Monitor Philips 276E8VJSB, jak przystało na urządzenie uniwersalne, nie atakuje użytkownika ekstrawaganckim wyglądem czy ostrymi kątami i światłami LED, jak ma to w przypadku monitorów gamingowych.

Philips 276E8VJSB cechuje się elegancką linią o wąskich ramkach. Stoi na półkolistej stopce, która niestety pozwala jedynie na regulację nachylenia. Nie ma możliwości regulacji wysokości i jest to największa, chociaż jedyna, wada tego monitora. Osobiście nie rozumiem, czemu wszystkie monitory nie są wyposażone w stopkę z regulowaną wysokością. Powinien to być absolutny standard.

Obraz
© Bolesław Breczko

Monitor wyposażony jest w jeden port DisplayPort 1.2, oraz dwa HDMI 2.0 umożliwiające podpięcie jednocześnie dwóch źródeł obrazu i przełączanie ich z poziomu software monitora.

Philips 276E8VJSB. Podsumowanie

Philips 276E8VJSB, to idealny monitor "do wszystkiego". Świetny obraz, wysoka rozdzielczość, duża powierzchnia i niska cena, to najważniejsze jego cechy. Jedynym minusem jest brak regulacji wysokości stopki, poza tym można go brać w ciemno.

Źródło artykułu:WP Gadżetomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (0)
Zobacz także