Pięć nagród EISA dla Panasonica!

EISA to Europejskie Stowarzyszenie Obrazu i Dźwięku, które co roku przyznaje wyróżnienia dla urządzeń audiowizualnych. Wyróżnienia ta uznawane są za bardzo prestiżowe i ich zdobywcy naprawdę mają się czym pochwalić. W tym roku Panasonic zyskał aż pięć powodów do dumy. Zapraszam na prezentację nagrodzonych produktów.

Pięć nagród EISA dla Panasonica!
Blomedia poleca

EISA to Europejskie Stowarzyszenie Obrazu i Dźwięku, które co roku przyznaje wyróżnienia dla urządzeń audiowizualnych. Wyróżnienia ta uznawane są za bardzo prestiżowe i ich zdobywcy naprawdę mają się czym pochwalić. W tym roku Panasonic zyskał aż pięć powodów do dumy. Zapraszam na prezentację nagrodzonych produktów.

W kategorii Europejski telewizor plazmowy 3D 2010-2011 zwyciężył Panasonic VIERA TX-P50VT20. W uzasadnieniu jury czytamy między innymi:

Panasonic TX-P50VT20 to urządzenie kompletne, które przenosi kinowy obraz 3D i naturalne barwy do pokoju dziennego albo kina domowego. Jest to zasługa głębokich, czarnych tonów, które zachowują szczegóły w ciemnych obszarach obrazu. Tryb THX zapewnia wierność barw, ale kolory i ostrość można dowolnie zmieniać dzięki ośmiu trybom obrazu oraz ustawieniom regulowanym przez użytkownika. Nowy, szybszy panel plazmowy wyświetla filmy 3D z płyt Blu-ray bez żadnych zakłóceń. Szybki ruch jest reprodukowany bardzo dobrze, a zużycie energii jest niższe w innych telewizorach plazmowych

Obraz
© [źródło](http://hdtvmania.pl/images/2010/08/P50VT20_1.jpg)

W kategorii Europejski turystyczny aparat kompaktowy 2010-2011 zatriumfował Panasonic LUMIX DMC-TZ10. W uzasadnieniu czytamy:

Panasonic LUMIX DMC-TZ10 reprezentuje duży postęp w serii TZ. Oprócz wszystkich trybów automatycznych i tematycznych, łącznie z nowymi trybami dziurki od klucza i ziarna filmowego, TZ10 oferuje bardziej tradycyjne tryby P/S/A/M, które zapewniają wyższy stopień kontroli i więcej swobody twórczej. GPS i geotagging to funkcje bardzo przydatne w aparacie turystycznym, a obiektyw 25-300 mm Leica DC Vario-Elmar z 12-krotnym powiększeniem optycznym oferuje długości ogniskowej na każdą okazję. Uzupełnieniem tych funkcji jest nagrywanie wideo w formacie AVCHD Lite. Co najlepsze, aparat łatwo mieści się w kieszeni

Wypada też dodać, że DMC-TZ10 posługuje się technologią inteligentnej rozdzielczości, ma także wbudowany odbiornik GPS, dzięki czemu zapisuje dane o miejscu wykonania zdjęcia.

Obraz
© [źródło](http://hdtvmania.pl/images/2010/08/TZ10a_slant_low.jpg)

Przy aparatach pozostajemy, bowiem kolejną nagrodę zgarnął LUMIX DMC-G2. Kategoria: Europejski aparat multimedialny 2010-2011. Ponownie oddaję głos jury:

Jedną z najbardziej ekscytujących cech aparatu Panasonic Lumix DMC-G2 jest 3-calowy (3:2), uchylny monitor dotykowy, który pozwala zarówno zmieniać ustawienia, jak i uaktywnić migawkę przez dotknięcie obiektu na ekranie. Doskonały elektroniczny wizjer sprawia, że kadrowanie oraz ostrzenie są łatwe i komfortowe nawet w jasnym świetle. System autofokusa oparty na wykrywaniu kontrastu jest imponujący szybko, a jakość obrazu jest dobra zarówno w trybie fotografowania, jak i filmowania (AVCHD Lite)

Czwarte tegoroczne wyróżnienie wędruje do Panasonic HDC-TM700. Urządzenie okazało się bezkonkurencyjne w kategorii Europejska kamera 2010-2011. Przypomnę razu, że rok temu zwyciężył model HDC-TM300, więc mamy do czynienia z udaną kontynuacją serii świetnych produktów. Co o HDC-TM700 ma do powiedzenia jury?

Zapewnia ona wyjątkową jakość obrazu dzięki systemowi trzech matryc CMOS i jasnemu obiektywowi Leica Dicomar. Doskonała sprawność w słabym świetle i niski poziom szumów są zasługą pracowitego procesora obrazu. Nowy format 1080/50p oferuje znakomitą reprodukcję ruchu, a zaawansowani użytkownicy mogą wykorzystać pełną gamę ustawień ręcznych, łącznie z systemem wspomagającym ustawianie ostrości oraz histogramem. Nowy inteligentny, zautomatyzowany system zapewnia skuteczne śledzenie ostrości i ekspozycji, a dwustopniowy stabilizator obrazu ułatwia kręcenie filmów reporterskich. 32 GB wewnętrznej pamięci oraz gniazdo na karty SD oferują dużą elastyczność filmowania

Obraz
© [źródło](http://hdtvmania.pl/images/2010/08/TM700k_slant_LCD.jpg)

Ostatnie wyróżnienie powędrowało do Panasonic SC-HTB500, triumfatora kategorii Europejska listwa głośnikowa HT 2010-2011. Według ekspertów z EISA:

Telewizory stają się cieńsze każdego roku, ale utrudnia to projektowanie zintegrowanych, płaskich głośników i wyjaśnia rosnącą popularność listew głośnikowych. Rozwiązanie SC-HTB500 firmy Panasonic jest przeznaczone dla posiadaczy płaskich telewizorów z ekranem o przekątnej od 42 cali w górę. Można je łatwo zainstalować i podłączyć, ponieważ wymaga tylko jednego kabla HDMI. Wejście HDMI jest zgodne ze standardem 3D i obejmuje zwrotny kanał audio oraz funkcję Pass-Thru. Głośniki Panasonic z bambusową kopułką i technologia dialogowa Clear-Mode zapewniają klarowny, przyjemnie pełny dźwięk. Zwieńczeniem tego stylowego zestawu jest bezprzewodowy, aktywny subwoofer.

*

Dumy z nagród nie ukrywał Laurent Abadie, prezes i dyrektor generalny Panasonic Europe Ltd.:

Jesteśmy bardzo dumni, że zabieramy do domu aż pięć prestiżowych nagród EISA, więcej, niż udało nam się zdobyć w którymkolwiek poprzednim roku. Dowodzi to jasno, że warto kłaść nacisk na tworzenie produktów najwyższej jakości. Będziemy nadal pracować, aby w przyszłym roku zawiesić poprzeczkę jeszcze wyżej.

No cóż, trzymamy za słowo!

Źródło artykułu:WP Gadżetomania

Wybrane dla Ciebie

Komentarze (0)
© Gadżetomania
·

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje się  tutaj.