Polak potrafi! Inteligentny system sterowania budynkiem od Homiq!

Potwierdza się zasada, że Polak potrafi! Grupa dwóch naszych rodaków stworzyła inteligentny system sterowania budynkiem, który możliwościami przewyższa produkty renomowanych firm, a przy tym jest dużo tańszy.

homiq
homiq
Damian

16.05.2009 | aktual.: 14.03.2022 12:53

Potwierdza się zasada, że Polak potrafi! Grupa dwóch naszych rodaków stworzyła inteligentny system sterowania budynkiem, który możliwościami przewyższa produkty renomowanych firm, a przy tym jest dużo tańszy.

Ciężko będzie opisać wszystko, do czego jest zdolny ten system made in Poland, ale postaram się chociaż pokrótce przybliżyć jego możliwości.

Najciekawsze moim zdaniem jest to, że firma Homiq realizuje zamówienia indywidualne. Jeśli nie mają w swojej ofercie czegoś, co jest nam potrzebne, to zobowiązują się to zrobić. Poza tym już ze zdjęcia można się domyśleć, że system współpracuje z iPhonem oraz iPodem, co jest ewenementem w skali światowej! Jeśli jednak ktoś nie ma produktów Apple, to wszystko może obsługiwać klasycznymi włącznikami, poprzez stronę www albo dotykowe panele na ścianę (Panel Wall iTouch i Panel Wall i3).

W budynku wyposażonym w system Homiq przez cały czas pracują różnego rodzaju czujniki i sensory, które potrafią dopasować ustawienia do zmiennych warunków (temperatura, ciśnienie, opady, natężenie światła, zużycie prądu, a nawet wiatr). Zalet jest jeszcze dużo więcej, ale najważniejszą jest chyba to, że system ma dużo większe możliwości niż chociażby system Siemens EIB, a jest od niego o wiele, wiele, wiele tańszy!

Ponadto producent zarzeka się, że ich produkt *lubi zielony *(czyt. jest ekologiczny). Po więcej szczegółów odsyłam na stronę www.homiq.pl.

Należą się także podziękowania dla użytkownika o nicku Leszek, który to napisał nam o produktach firmy Homiq. Dziękujemy i zachęcamy do informowania nas o różnych ciekawych projektach Polaków!

Źródło: HOMIQ

Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)
© Gadżetomania
·

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje się  tutaj.