Polak zagra dziś w orkiestrze YouTube

Dziś odbędzie się w Carnegie Hall nietypowy koncert. Grać będzie bowiem Orkiestra Symfoniczna YouTube. W składzie orkiestry znalazł się również Polak, grający na altówce Paweł Czarny z Mielca.

Polak zagra dziś w orkiestrze YouTube
Grzesiek Powalski

Dziś odbędzie się w Carnegie Hall nietypowy koncert. Grać będzie bowiem Orkiestra Symfoniczna YouTube. W składzie orkiestry znalazł się również Polak, grający na altówce Paweł Czarny z Mielca.

YouTube Symphony Orchestra to pierwszy taki projekt na świecie. W orkiestrze zagrają muzycy z całego świata, do profesjonalistów dołączą także amatorzy wytypowani na przesłuchaniu do orkiestry. Aby dostać się do orkiestry należało przesłać na stronę YouTube nagranie wideo, na którym zarejestrowano wykonanie nowego utworu napisanego specjalnie na potrzeby konkursu przez Tan Duna (twórcy muzyki do filmów "Hero", "Przyczajony tygrys, ukryty smok").

Uczestnicy musieli przejść dwa etapy. Jury składające się z profesjonalistów wytypowało 200 kandydatów spośród nadesłanych zgłoszeń. Ostatecznego wyboru zwycięzców dokonali jednak internauci, którzy oddawali głosy na swoich ulubieńców.

Ostatecznie do 90-osobowego składu zakwalifikował się także Polak, Paweł Czarny z Mielca. Już jutro na kanale YouTube pojawić ma się relacja z koncertu.

Źródło: Dziennik.pl

Źródło artykułu:WP Gadżetomania

Wybrane dla Ciebie

Komentarze (0)
© Gadżetomania
·

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje się  tutaj.