Pomóżmy naszym sercom medyczną pajęczyną

Szymon Adamus

Obraz

To naprawdę prosty pomysł, który opiera się na takiej samej zasadzie jak ściskanie plastikowej butelki by zmusić płyn w środku do podniesienia się – powiedział profesor medycyny David Keeling, jeden z naukowców pracujących nad sercowa pajęczyną.

Takie rozwiązanie ma kilka plusów. Po pierwsze i najważniejsze jest znacznie mniej inwazyjne niż stosowane dzisiaj sposoby. Urządzenie leczące nie wchodzi w bezpośredni kontakt ze strumieniem krwi i nie uszkadza komórek (co robią turbiny w innych „wspomagaczach”). Co więcej pacjent nie musiałby już brać do końca życia leków zapobiegających odrzutom, ponieważ materiał byłby akceptowany przez organizm.

Oczywiście póki co mowa tylko o fazie prototypowej. Nie wiadomo na razie kiedy takie cuda miałyby szansę pojawić się na salach operacyjnych i ile by kosztowały.

Źródło i fot.: leeds.ac.uk

Źródło artykułu:WP Gadżetomania

Wybrane dla Ciebie

Komentarze (0)
© Gadżetomania
·

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje się  tutaj.