Powtórka z Iranu. Internauci znowu walczą o wolność na Twitterze

W ciągu ostatnich kilku dni władze Wenezueli podjęły decyzję o zamknięciu wielu krytycznych wobec rządu stacji radiowych. W odpowiedzi na to internauci zaczęli specjalną akcję na Twitterze.

venez-flag
venez-flag
Andrzej Biernacki

W ciągu ostatnich kilku dni władze Wenezueli podjęły decyzję o zamknięciu wielu krytycznych wobec rządu stacji radiowych. W odpowiedzi na to internauci zaczęli specjalną akcję na Twitterze.

Inicjatywa jest koordynowana za pomocą tagu #FreeMediaVe. Pierwsze wpisy na ten temat pojawiły się w piątek. Potem ruszyła lawina. W szczytowych momentach co setny wpis na Twitterze dotyczył sytuacji w Wenezueli.

Prezydent Hugo Chavez znalazł się w ogniu krytyki po wydaniu w lipcu decyzji o zamknięciu 240 stacji radiowych. Teraz wydał oficjalne oświadczenie stwierdzające, że z popularnego serwisu korzystają wyłącznie "ekstremiści".

Nie jest to oczywiście prawdą. Sytuacja przypomina tę sprzed dwóch miesięcy - wtedy Twitter stał się narzędziem walki z reżimem w Iranie. I tak samo jak wtedy mamy dziś do czynienia z masowym ruchem społecznym.

Twórcy witryny chcą, aby stała się ona "pulsem planety" i miała miliard użytkowników. Kilka miesięcy temu takie plany zostałyby wyśmiane. Dziś powoli stają się realne.

Źródło: Mashable

Źródło artykułu:WP Gadżetomania

Wybrane dla Ciebie

Komentarze (0)
© Gadżetomania
·

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje się  tutaj.