Prima aprilis 2012 w Internecie - najlepsze żarty. Kto wkręcał internautów?

Prima aprilis 2012 w Internecie - najlepsze żarty. Kto wkręcał internautów?

Które primaaprilisowe żarty były najśmieszniejsze? (Fot. Ecology-Portal.ru)
Które primaaprilisowe żarty były najśmieszniejsze? (Fot. Ecology-Portal.ru)
Łukasz Michalik
02.04.2012 09:00, aktualizacja: 14.01.2022 09:53

Pierwszy dzień kwietnia już za nami, a razem z nim fantastyczne doniesienia, które w innych okolicznościach wywołałyby co najmniej sensację albo masową panikę. Jakie fałszywe informacje pojawiły się w tym roku? Oto subiektywny przegląd najciekawszych.

Pierwszy dzień kwietnia już za nami, a razem z nim fantastyczne doniesienia, które w innych okolicznościach wywołałyby co najmniej sensację albo masową panikę. Jakie fałszywe informacje pojawiły się w tym roku? Oto subiektywny przegląd najciekawszych.

Rezygnacja Sergeya Brina

O zamiarze rezygnacji współzałożyciela Google’a poinformował serwis TechCrunch. Sergey zadeklarował, że w ciągu roku zrezygnuje z pracy w Google’u, aby poświęcić się swojej życiowej pasji – grze na gitarze.

Koniec kariery w Google'u!
Koniec kariery w Google'u!

Co istotne, nie jest to decyzja podjęta pod wpływem impulsu – Sergey od dawna uczy się gry, biorąc lekcje u najlepszych gitarzystów na świecie. Jego nauczycielem miał być m.in. Eric Clapton, który za trzy lekcje zgarnął 40 tys. dolarów.

Nauczycielami Sergeya mieli być również Keith Richards i Raplh Macchio, a współzałożyciel Google’a swoją decyzję tłumaczył m.in. faktem zbyt dużej presji związanej z pracą zawodową. Po rezygnacji postanowił otworzyć małe studio nagraniowe w Nashville. Gitarową pasję Sergeya miała również podzielać Marissa Mayer występująca w klubach w Mountain View pod pseudonimem Lady M&M.

Serwis ze zdjęciami oznajmił, że testuje właśnie nowy layout. W ramach przebudowy serwisu Flickr postanowił przekonwertować zdjęcia w taki sposób, by swoją jakością odpowiadały rozwojowi fotografii cyfrowej z 1980 roku. Po 24-godzinnych próbach nowa wersja serwisu miała zostać wprowadzona na stałe.

Podatek od prędkości Internetu

Krwiopijcy ze skarbówki nie przepuszczą żadnej okazji, by wyciągnąć z kieszeni podatników dodatkowe pieniądze, a zatem informacja, którą podał Bankier.pl, była dobrze osadzona w realiach. Nowy podatek miał zostać wprowadzony zgodnie z unijną dyrektywą WE/1229/12.

Powrót do 1980 roku z Flickrem

Będzie dodatkowy podatek?
Będzie dodatkowy podatek?

Zgodnie z jej postanowieniami od 1 kwietnia przyszłego roku łącza internetowe miały zostać dodatkowo opodatkowane, a wysokość podatku zależała od przepustowości łącza. Każdy 1 Mb/s miał zostać obciążony świadczeniem w wysokości 0,1 euro. Powyżej 20 Mb/s podatek miał wzrastać do 0,2 euro za każdy Mb/s.

W sprawie rzekomego podatku wypowiedziała się nawet fikcyjna, internetowa rzeczniczka Ministerstwa Finansów, przedstawiająca dyrektywę WE/1229/12 jako wielki sukces polskiej prezydencji.

Okulary dla psów

Internetowy sklep z okularami Warby Parker słusznie zauważył, że nie ma sensu wydawać setek dolarów tylko na coś, co pies po prostu zje. Dlatego internauci mogli zobaczyć prezentację oferty startupu Warby Barker, sprzedającego okulary dla czworonogów, które w kujonkach wyglądały na wyjątkowo inteligentne – brakowało im tylko miski lurowatej latte i psiego tabletu ;)

Amazon rezygnuje z wejścia na polski rynek z powodu dziurawych dróg

Koniec marzeń o Amazonie
Koniec marzeń o Amazonie

Nadzieje na wysoką jakość obsługi, rozsądne ceny i komplementarną ofertę budzi od wielu miesięcy przewidywane wejście Amazonu na polski rynek. Tymczasem, jak podała "Gazeta Wyborcza", gigant e-commerce opóźni otwarcie polskiego oddziału przynajmniej do 2013 roku. Dlaczego?

Winne miały być wyniki pilotażu przeprowadzonego wspólnie z Pocztą Polską, która nie popisała się, notując dużą liczbę zwrotów uszkodzonych paczek. Kolejnym problemem miał być stan dróg, które nie zachwyciły Jeffa Bezosa podczas jego podróży po Polsce.

Conan O’Brien kupił blog Mashable

Jeden z najbardziej opiniotwórczych blogów, poruszających tematykę związaną z Internetem i branżą IT, zmienił właściciela. Conan O’Brien, znany amerykański komik i gwiazda telewizyjna, postanowił kupić Mashable.com.

Mashable ma nowego szefa
Mashable ma nowego szefa

Pierwszą decyzją nowego właściciela było wyrzucenie założyciela i dotychczasowego CEO Mashable, Pete’a Cashmore’a, a wystąpienie nowego właściciela przedstawia poniższy film:

Conan O'Brien Buys Mashable, Ousts Pete Cashmore as CEO | Mashable

Do wynajęcia pokój na orbicie

Może być trochę ciasno, ale za to jakie widoki!
Może być trochę ciasno, ale za to jakie widoki!

Z okazji pierwszego kwietnia w serwisie pojawiła się nietypowa oferta – miejsca noclegowe na międzynarodowej stacji kosmicznej ISS. Biorąc pod uwagę widok za oknem, cena wydaje się całkiem przystępna. Niestety, nie podano, w jaki sposób można się tam dostać.

8-bitowa wersja Google Maps

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=rznYifPHxDg[/youtube]

Jak co roku i tym razem na wysokości zadania stanął Google. Własne żarty przedstawiły m.in. oddziały w Japonii (transkrypcja alfabetu Morse’a na japoński alfabet, motyw ten wykorzystano również w fikcyjnej usłudze Gmail Tap), Chinach (animacja na stronie z wynikami wyszukiwania) i Australii (rozbudowa Street View dzięki zdjęciom robionym przez kangury), jednak najbardziej spektakularne wydaje się doniesienie na temat specjalnej, 8-bitowej konsoli NES (na tej stronie znajdziecie więcej tegorocznych żartów Google'a).

Nowa wersja Google Maps
Nowa wersja Google Maps

Na potrzeby tego żartu przygotowano specjalną wersję Google Maps. Co istotne, pomyślano nawet o takich szczegółach jak usługa Street View – jak przystało na pełną konwersję, można było podziwiać odpowiednio przekształcone zdjęcia.

Nowa oferta Smashwords

Najlepsi autorzy mogą skorzystać z oferty WEED
Najlepsi autorzy mogą skorzystać z oferty WEED

Jest nią WEED (Writers Earn Extra Dispensation) - dystrybucja leczniczych ziół, zorganizowana przez Smashwords wspólnie z Kalifornijskim Departamentem Zdrowia.

AdBlock w wersji dla miłośników kotów

Ceniony sposób na pozbycie się widoku uciążliwych reklam doczekał się primaaprilisowej modyfikacji. Jej autor zaproponował, by zamiast blokować reklamy, wyświetlać w ich miejscu zdjęcia kotów. Był to żart, ale pomysł spotkał się z entuzjastycznym przyjęciem i choć pierwszy kwietnia już za nami, w komentarzach dotyczących CatBlocka wielu internautów nalega, by zrealizować ten pomysł.

Podróż do wnętrza Ziemi

Sir Richard Branson jest nie tylko szefem firmy Oracle. Ten znany ekscentryk świetnie dogadywał się z inną barwną postacią – był przyjacielem Steve’a Jobsa, a o jego nietypowych zainteresowaniach wymownie świadczy fakt, że poza branżą IT zajmuje się również kosmiczną turystyką – jego firma Virgin Galactic od lata wysyła na orbitę śmiałków, których stać na opłacenie biletu.

VirginVolcanic.com
VirginVolcanic.com

Branson postanowił rozszerzyć działalność – jak wynika z informacji umieszczonych na stronie nowego projektu, nowa firma, Virgin Volcanic, zaoferuje turystom przygodę na miarę dzieła Juliusza Verne’a. Jeśli ktoś nie ma ochoty na lot w kosmos, będzie mógł zafundować sobie podróż do wnętrza Ziemi.

Richard Branson podróżuje w czasie!

Richard Branson podróżuje w czasie!
Richard Branson podróżuje w czasie!

Prima aprilis? Skądże! Richard Branson zaprezentował przekonujący dowód swojej wyprawy do lat 70. Na jednym ze zdjęć widać, jak wysiada z kapsuły czasu z winylem „Dzwony rurowe” Mike'a Oldfielda.

Jakie inne żarty znaleźliście wczoraj w Sieci?

Źródło artykułu:WP Gadżetomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)