Przedstawiono nowy interfejs do OpenOffice.org

Już 24 lipca bieżącego roku ma zakończyć się faza prototypów Project Renaissance, który ma za zadanie stworzyć nowy interfejs do OpenOffice.org.

openoffice
openoffice
Mateusz

23.07.2009 13:30

Już 24 lipca bieżącego roku ma zakończyć się faza prototypów Project Renaissance, który ma za zadanie stworzyć nowy interfejs do OpenOffice.org.

W założeniach twórców nowy interfejs ma dorównać innowacyjnością i użytecznością temu, którego twórcami są pracownicy Microsoftu.Jak powiedziała Elizabeth Matthis, celem tego etapu prac było zbudowanie frameworka, dzięki któremu użytkownicy mogliby przetestować nowy interfejs. Testy już się rozpoczęły. Na razie objęto nimi, jedną firmę w Hamburgu.

Z nowych funkcji jakie stworzono, najlepiej wypadł podobno tzw. pływający pasek narzędziowy. Wiele osób, które wcześniej pracowały z OpenOffice.org chwali także to, że nie muszą uczyć się wszystkiego od nowa. Nowy interfejs posiada bowiem cechy starego rozszerzone o nowe funkcje, które nie kolidują ze sobą.

Każdy może przekonać się osobiście, jak w praktyce działa interfejs stworzony w ramach Project Renaissance. Wystarczy posiadać zainstalowaną Jave 6 i kliknąć w ten link. W ten sposób uruchomimy OpenOffice.org Impress czyli narzędzie do tworzenia prezentacji.

Źródło: OpenOffice.orgWebhosting

Źródło artykułu:WP Gadżetomania
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)
© Gadżetomania
·

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje się  tutaj.