Przełomowe święta. “Android kontra iOS” to najpopularniejszy spór przy rodzinnym stole [iGag]

Po raz pierwszy technologia wygrała z polityką.

Zdjęcie pary pochodzi z serwisu shutterstock.com
Zdjęcie pary pochodzi z serwisu shutterstock.com
Adam Bednarek

Android kontra iOS

Sensacyjne wyniki najnowszego sondażu. Z badań wynika, że aż 51% Polaków kłóciło się o to, czy iOS jest lepszy od Androida. To najpopularniejszy temat świątecznych kłótni.

Drugie miejsce zajęła polityka, jednak strata do lidera była zaskakująco wysoka. Zaledwie 36% Polaków debatowało nad tym, kto powinien być prezydentem Polski i dlaczego nie kandydat szwagra. Trzecie miejsce (7%) przypadło religii.

Na podium nie załapał się temat “pecety kontra konsole”, ale eksperci przewidują, że w najbliższych latach ten spór powinien odgrywać istotną rolę podczas świąt. “Pecetowcy to silna grupa, zmobilizowana i zaprawiona w bojach. Z kolei konsolowców w Polsce przybywa, więc jest się z kim kłócić” - twierdzi jeden z socjologów.

Dodaje również, że dyskusja “Apple kontra reszta świata” może w najbliższym czasie doprowadzić do wielu poważnych konfliktów w rodzinie. Eksperci przed kolejnymi świętami będą przestrzegać, by siadając przy rodzinnym stole nie poruszać tego tematu i jak najrzadziej sięgać po telefon, nie prowokując w ten sposób oponentów.

Z badań wynika, że zdaniem, które najczęściej prowadzi do gorących dyskusji, jest:

Nic dziwnego, że się zacina. To Android.

Oraz:

Ty też lubisz przepłacać, płacąc wyłącznie za logo?

iGag to nasz cykl, w którym wyśmiewamy się z panujących trendów, nowych zapowiedzi czy absurdalnych newsów. Zmyślamy wydarzenia i wypowiedzi, a nawet urządzenia!

Wybrane dla Ciebie

Komentarze (6)
© Gadżetomania
·

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje się  tutaj.