Przezroczyste i elastyczne ekrany OLED po 1000 dolarów za sztukę [wideo]

Technologia, o której tyle już pisaliśmy, wreszcie trafia do sprzedaży. Wszystko dzięki firmie TDK, która niedawno zaprezentowała swój najnowszy wynalazek. Niestety, za innowację trzeba zapłacić - i to dosyć słono.

Przezroczyste i elastyczne ekrany OLED po 1000 dolarów za sztukę [wideo]
Marek Maruszczak

Technologia, o której tyle już pisaliśmy, wreszcie trafia do sprzedaży. Wszystko dzięki firmie TDK, która niedawno zaprezentowała swój najnowszy wynalazek. Niestety, za innowację trzeba zapłacić - i to dosyć słono.

Tysiąc dolarów to cena dla producentów urządzeń elektronicznych, którzy chcieliby je wyposażyć w przezroczysty i elastyczny ekran OLED. Oznacza to, że gotowe produkty będą prawdopodobnie znacznie droższe.

Obraz

Na razie do sprzedaży trafiły wyłącznie monochromatyczne wyświetlacze, ale do końca roku będzie można kupić wersje wyświetlające więcej kolorów. Miejmy nadzieję, że ich cena nie będzie znacznie przewyższała kosztu zakupu czarno-białych modeli, a nawet zdąży nieco spaść w ciągu tych kilku miesięcy.

Obraz

Wracając do dostępnych wyświetlaczy - za 1000 dolarów nabywca dostanie ekran OLED o przekątnej 3,5 cala oraz rozdzielczości QVGA.

Obraz

Co ciekawe, światło jest emitowane jedynie w jedną stronę, więc patrząc na ekran od tyłu, nie zobaczymy, co jest na nim wyświetlane. Zamiast tego widoczna będzie np. twarz właściciela telefonu komórkowego.

Choć pierwsze egzemplarze nie powalają na kolana parametrami technicznymi, to ważne jest, że wreszcie trafiły do sprzedaży. Podczas tej samej prezentacji TDK pokazało również elastyczne, ale nieprzezroczyste ekrany OLED. Kilka konceptowych zegarków i telefonów otrzymało właśnie szansę na realizację w całkiem niedalekiej przyszłości.

Źródło: EngadgetTechEBlog

Źródło artykułu:WP Gadżetomania
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)
© Gadżetomania
·

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje się  tutaj.