Przeźroczysty i giętki - dwa OLED-y TDK

Przeźroczysty i giętki - dwa OLED-y TDK

Giętki OLED TDK
Giętki OLED TDK
Szymon Adamus
06.10.2010 08:00

Firma TDK pochwaliła się dwoma imponującymi rodzajami paneli OLED - giętkim i przeźroczystym. Nie będę ukrywał, że te dwa lubię najbardziej ;)

Firma TDK pochwaliła się dwoma imponującymi rodzajami paneli OLED - giętkim i przeźroczystym. Nie będę ukrywał, że te dwa lubię najbardziej ;)

Toshiba wycofuje się póki co z OLED-ów i nie ma co liczyć na to, że normalne telewizory oparte na tej technologii będą miały przystępne ceny prędzej niż za 5-10 lat. Ale przyszłość i tak jawi się w bardzo ostrych, giętkich i superfuturystycznych barwach.

Dla przykładu: giętki panel OLED TDK ma zaledwie 0,3 milimetra grubości, waży 1,11 grama w wersji kolorowej i 0,96 g w monochromatycznej. Użycie żywicy jako substratu zwiększa wytrzymałość i pozwala na bezpieczne wyginanie ekranów bez strachu o złamanie. Co prawda panel ma póki co tylko przekątną 3,5 cala i rozdzielczość 256 x 64 pikseli, ale i tak jest bombowy!

Obraz
© [źródło](http://hdtvmania.pl/images/2010/10/OLEDTDK02.jpg)

Na pierwszej fotce widać też ekrany półprzeźroczyste. W tym przypadku mamy do czynienia z dwucalowym wyświetlaczem o rozdzielczości QVGA (320 x 240 pikseli). Proces produkcji jest taki sam jak w przypadku giętkich paneli, z tą różnicą, że w tym przypadku substrat jest szklany. Ekran może przepuszczać 50% lub więcej światła.

Czyżbym widział na horyzoncie przeźroczyste komórki?

Źródło: techon

Źródło artykułu:WP Gadżetomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)