Przyszłość ekranów według TAT [wideo]

Czy tak kiedyś będzie wyglądał dzień każdego z nas? Nagranie prezentujące technologię, której spodziewają się Szwedzi z TAT, robi spore wrażenie, ale jest też w pewnym sensie przygnębiające.

Przyszłość ekranów według TAT [wideo]
Marek Maruszczak

Czy tak kiedyś będzie wyglądał dzień każdego z nas? Nagranie prezentujące technologię, której spodziewają się Szwedzi z TAT, robi spore wrażenie, ale jest też w pewnym sensie przygnębiające.

TAT (The Astonishing Tribe) to szwedzka firma zajmująca się projektowaniem Users Interface (UI), czyli sposobów umożliwiających ludziom komunikowanie się z maszynami. Szwedzi wydają się skupieni głównie na interfejsach graficznych.

Niedawno opublikowali nagranie, na którym prezentują swoje przewidywania dotyczące tego, co czeka nas już za cztery lata.

Jak sądzicie, czy taka wizja przyszłości ma szansę ziścić się w ciągu czterech lat? Ja mam pewne wątpliwości. Technologia zaprezentowana na nagraniu jest bez wątpienia efektowna i zapewne okazałaby się również efektywna.

Mimo wszystko wizja dalszego ograniczenia kontaktów międzyludzkich jest trochę przygnębiająca, ale może nie będzie tak źle? Może wrażenie wyobcowania jest włącznie efektem wyciszenia rozmów prowadzonych przez bohaterów nagrania?

Źródło: The Awesomer

Źródło artykułu:WP Gadżetomania
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)
© Gadżetomania
·

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje się  tutaj.