Real Live Search: dziecko "słodkiej miłości" między przeglądarką a Bingiem

Real Live Search to nowa aplikacja sieciowa, która - jak głosi opis - jest efektem "słodkiej miłości między twoją przeglądarką, a AJAX-owymi interfejsami programowania aplikacji Binga". Usługa wyświetla wyniki wyszukiwania już podczas wpisywania liter frazy kluczowej.

untitled-122
untitled-122
Andrzej Biernacki

Real Live Search to nowa aplikacja sieciowa, która - jak głosi opis - jest efektem "słodkiej miłości między twoją przeglądarką, a AJAX-owymi interfejsami programowania aplikacji Binga". Usługa wyświetla wyniki wyszukiwania już podczas wpisywania liter frazy kluczowej.

W praktyce oznacza to, że po wpisaniu litery "p" pojawią się wyniki skojarzone z nią. Potem zostaną kolejno zaktualizowane do "pa", "par", "pari" i wreszcie "paris". Dopiero wtedy będzie można zapoznać się z informacjami na temat stolicy Francji.

TechCrunch napisał, że aplikacja jest "zabawna i nawet czasem użyteczna". Wyświetla nie tylko zwykłe linki, ale także obrazy, wideo oraz pokrewne wyniki wyszukiwania. Z drugiej strony wpisanie połowy słowa praktyczne nic nie daje. Usługa nie jest wyposażona w żaden mechanizm autouzupełniania.

Real Live Search przydaje się wtedy, gdy użytkownik dodaje do danego słowa drugie, trzecie czy czwarte - na przykład po to, aby zawęzić listę linków (na przykład: "paryż" > "paryż hotele" > "paryż hotele na przedmieściach"). Poza tym aplikacja nie ma jednak innych poważnych zastosowań.

Stworzył ją Long Zheng z blogu IStartedSomething. Rzekomo zajęło to kilka godzin, więc usługa może zawierać błędy. Opartą ją na Bingu ponieważ interfejsy programowania aplikacji tej wyszukiwarki są bardziej elastyczne niż te z Google.

Źródło: TechCrunch

Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)
© Gadżetomania
·

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje się  tutaj.