Rejestratorzy podkradają swoim klientom pomysły na domeny?

Jeden z użytkowników Wykopu zasugerował, że firmy zajmujące się rejestracją domen analizują adresy WWW, których dostępność sprawdzają klienci. Później najlepsze pomysły są internautom podkradane.

Fot. SXC
Fot. SXC
Andrzej Biernacki

28.12.2009 11:34

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Jeden z użytkowników Wykopu zasugerował, że firmy zajmujące się rejestracją domen analizują adresy WWW, których dostępność sprawdzają klienci. Później najlepsze pomysły są internautom podkradane.

Podczas rozmowy ze znajomym internauta stwierdził, że dobrym pomysłem byłoby zarejestrowanie domeny tanioszka.pl (to oczywiście zdrobnienie słowa taniocha).

Zajrzał do serwisu jednego z rejestratorów, wpisał adres i otrzymał informację, że domena jest wolna. Następnego dnia rano ktoś już ją jednak wykupił.

Oczywiście mógł to zrobić znajomy Wykopowicza. Padło jednak zapewnienie: "Co do mojego kumpla mam 100% pewności, że to nie on. Nie wpisywał też on tego nigdzie, ani nikomu nie mówił".

Internauta zasugerował, że sprawdzając dostępność adresu zostawił zapis, który ktoś z drugiej strony wykorzystał. Zrobił to mając nadzieję na odsprzedanie domeny z zyskiem.

NameMaciek zwrócił uwagę na to, że do skandalu związanego z podglądaniem nazw domen już kiedyś doszło. Na początku 2008 roku okazało się, że firma Network Solutions podkrada adresy potencjalnym klientom.

W tamtym wypadku rejestracje odbywały się automatycznie, w ciągu kilku minut od sprawdzenia dostępności. To głównie dzięki temu udało się szybko ustalić winowajcę.

Źródło: Wykop

Źródło artykułu:WP Gadżetomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także
Komentarze (0)
© Gadżetomania
·

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje się  tutaj.