Robot NASA na tropie zbrodni sprzed lat

Połączone siły specjalistów z Carnegie Mellon University, US Geological Survey oraz naukowców z NASA doprowadziły do rozwiązania zagadkowego zabójstwa sprzed 19 lat. Jak robot rządowej agencji odpowiedzialnej za loty w kosmos może pomóc w zamknięciu mordercy?

Robot NASA na tropie zbrodni sprzed lat
Paweł Żmuda

14.07.2010 | aktual.: 11.03.2022 14:04

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Połączone siły specjalistów z Carnegie Mellon University, US Geological Survey oraz naukowców z NASA doprowadziły do rozwiązania zagadkowego zabójstwa sprzed 19 lat. Jak robot rządowej agencji odpowiedzialnej za loty w kosmos może pomóc w zamknięciu mordercy?

Tajemnicze zniknięcie Dawn Sanchez nie dawało spokoju policji przez prawie 20 lat. Trzydziestodwuletnia kobieta była widziana po raz ostatni w 1991 roku, gdy wsiadła do samochodu ze swoim chłopakiem - Bernardo Bass'em. Świadkowie przesłuchani przez policję informowali, że między kochankami rozpętała się awantura w wyniku której padł śmiertelny strzał.

Niestety, nikt nie mógł znaleźć ani ciała kobiety, ani broni, ani nawet samochodu, którym oddalili się zakochani. Z braku dowodów policja musiała wypuścić mordercę.

Sprawa została wznowiona kilka lat później, gdy świadkowie poinformowali o tym, że tajemniczy samochód został zakopany w okolicach Alvisio niedaleko Zatoki San Francisco. Niestety, poszukiwania auta okazały się niemożliwe ze względu na ogromną ilość metalowych obiektów znajdujących się w podejrzanej okolicy. Tu z pomocą przyszedł robot Senseta MAX 5.0A Rover.

Za pomocą sprzętu NASA badającego zmiany pola magnetycznego udało się znaleźć samochód. Morderca został właśnie skazany na sześć lat pozbawienia wolności. Niestety, ciała nie odnaleziono do dziś.

Źródło: smartplanet

Źródło artykułu:WP Gadżetomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także
Komentarze (0)
© Gadżetomania
·

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje się  tutaj.