Death and the Powers, czyli roboty występują w operze

Miałem już przyjemność przedstawiać na łamach Gadżetomanii roboty, które tańczyły, grały w piłkę nożną czy też wykonywały inne tego typu czynności. Jednak nie widziałem jak dotąd robotów na scenie opery. Czy wielcy śpiewacy powinni zacząć się bać o swoje lukratywne posady?

Opera
Opera
Henryk Tur

Miałem już przyjemność przedstawiać na łamach Gadżetomanii roboty, które tańczyły, grały w piłkę nożną czy też wykonywały inne tego typu czynności. Jednak nie widziałem jak dotąd robotów na scenie opery. Czy wielcy śpiewacy powinni zacząć się bać o swoje lukratywne posady?

Póki co, jeszcze nie - opera "Death and the Powers" jest dopiero pierwszym tego typu eksperymentem. Za jej powstanie odpowiada profesor Tod Machover z MIT. Wraz z sześćdziesięcioma studentami i wolontariuszami szykował przez lata przedstawienie, w którym prócz ludzi pojawiają się na scenie mechaniczni wykonawcy. Będzie ich dokładnie dziewięciu i wesprą "białkowców", tworząc ruchome elementy sceny. Przedsmak tego prezentuje poniższy filmik.

Premiera sztuki odbędzie się 23 września w Monako. Nad wydarzeniem objął patronat sam książę Albert II, który dostał za to bilet na najlepsze miejsce podczas spektaklu ;) A jaka jest fabuła opery? Opowiada ona o Simonie Powersie, który jest bogatym biznesmenem i marzy mu się pośmiertna przemiana w nieśmiertelny "System".

Warto podkreślić, że jednym ze scenografów sztuki jest designer - Alex McDowell, człowiek współodpowiedzialny za scenografię w takich filmach, jak "Raport Mniejszości", "Strażnicy" czy "Charlie i fabryka czekolady". No i proszę - roboty, science fiction, najnowocześniejsze technologie - kto powiedział, że opera to przeżytek?!

Sprawdź także nasze najnowsze zestawienie: Dodatki do Opery, które zwiększą możliwości przeglądarki i ułatwią Ci życie.

Źródło: gizmodo.com

Źródło artykułu:WP Gadżetomania

Wybrane dla Ciebie

Komentarze (0)
© Gadżetomania
·

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje się  tutaj.