Rozwijany wyświetlacz | Koncept PSP2

Pomysł Pana Tai Chiem zaskoczył wszystkich. Prezentowany powyżej gadżet jest koncepcyjną wersją PSP2, która zawiera wiele ciekawych rozwiązań. Zapewne wiele z nich ujrzymy w przeciągu kilku następnych lat w innych urządzeniach.

Rozwijany wyświetlacz | Koncept PSP2
Arkadiusz Gabrysiak

Pomysł Pana Tai Chiem zaskoczył wszystkich. Prezentowany powyżej gadżet jest koncepcyjną wersją PSP2, która zawiera wiele ciekawych rozwiązań. Zapewne wiele z nich ujrzymy w przeciągu kilku następnych lat w innych urządzeniach.

Najbardziej nowatorską cechą tego mechanizmu jest rozwijany wyświetlacz w technologii OLED, który to miałby się rozsuwać i utrzymywać sztywno przy pomocy elektrycznych ładunków i chować, gdy nie jest używany. Wtedy całe urządzenie pozostaje małym cylindrem, który nie sprawia żadnych problemów w transporcie. Niestety taka technologia jeszcze nie istnieje, ale kto wie czy za kilka lat nie będzie już powszechnie dostępna.

Obraz
© [źródło](http://www.yankodesign.com/images/design_news/2008/10/16/new_psp4.jpg)

Koncept PSP2 posiada także dwa głośniki, po jednym na każdym końcu tuby. Wyobraźmy sobie, że taki gadżet posiada ponadto wbudowany telefon, bluetooth, kamerę i łącze Wi-Fi - otrzymujemy przenośne centrum multimedialno-komunikacyjne z niepowtarzalnym designem. Może za kilka lat doczekamy się podobnych urządzeń - na razie pozostaje tylko marzyć.

Źródło: Dvice

Wybrane dla Ciebie

Komentarze (0)
© Gadżetomania
·

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje się  tutaj.