Sądy biorą się za gry online. Dzieciak skazany za wirtualną kradzież

Rok więzienia w zawieszeniu na trzy lata i grzywna to wyrok w sprawie dotyczącej kradzieży w grze online Metin 2. Czy sąd i policja zaprowadzą w ten sposób spokój w grach MMO?

Sędzia (Fot. Flickr/Mike Licht/lic. CC)
Sędzia (Fot. Flickr/Mike Licht/lic. CC)
Przemysław Muszyński

Rok więzienia w zawieszeniu na trzy lata i grzywna to wyrok w sprawie dotyczącej kradzieży w grze online Metin 2. Czy sąd i policja zaprowadzą w ten sposób spokój w grach MMO?

Serwis Mutineer.pl opublikował skan uzasadnienia wyroku w sprawie dotyczącej kradzieży przedmiotów w grze Metin 2. Złodziej został skazany na rok więzienia (karę zawieszono na okres próbny 3 lat, a sprawcy wyznaczono kuratora sądowego) oraz grzywnę za złamanie artykułu 287. kodeksu karnego.

Wyrok dotyczy przestępstwa, które miało miejsce w 2009 r. Nie sposób powiedzieć dokładnie, o którą sprawę chodzi, wszystkie dane osobowe zostały na dokumencie zatarte. Sprawca posłużył się typową metodą: zdobył dostęp do konta za pomocą keyloggera i usunął z niego przedmioty należące do ofiary.

Sądząc z komentarzy na Wykop.pl, wyrok ma dotyczyć słynnej sprawy magicznych butów, podczas której poszkodowany stracił przedmioty o wartości 900 złotych. Jednak czas popełnienia obydwu przestępstw nie zgadza się.

Pomijając ślad w „papierach”, najbardziej dotkliwą karą za przestępstwo jest grzywna w wysokości 200 złotych. Czyli, cytując użytkowników Wykopu, „taka, jaką mogłoby zapłacić dziecko”. I najprawdopodobniej młodociany ją zapłaci.

Najczęściej podobne przestępstwa dokonywane są w celu późniejszej odsprzedaży przedmiotów na serwisach aukcyjnych. Żeby nie paść ich ofiarą, można zastosować np. zaawansowane menedżery haseł. Oczywiście nie chroni to przed wszystkimi zagrożeniami.

Źródło: Mutineer.pl

Źródło artykułu:WP Gadżetomania
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (1)
© Gadżetomania
·

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje się  tutaj.