Skradziono 10 tysięcy haseł Hotmaila!

Potwierdziły się informacje dotyczące zuchwałej kradzieży ponad 10 tysięcy loginów i haseł należących do użytkowników poczty Hotmail. Poufne dane zostały opublikowane w popularnym serwisie dla webmasterów.

Skradziono 10 tysięcy haseł Hotmaila!
Andrzej Biernacki

Potwierdziły się informacje dotyczące zuchwałej kradzieży ponad 10 tysięcy loginów i haseł należących do użytkowników poczty Hotmail. Poufne dane zostały opublikowane w popularnym serwisie dla webmasterów.

Na domiar złego udostępniona lista obejmuje tylko użytkowników, których nazwy zaczynają się od liter a i b. Przypuszcza się, że hakerzy, którzy wykradli dane, posiadają znacznie większą bazę.

Opublikowane zestawienie zostało już usunięte, a Microsoft uruchomił dochodzenie w sprawie. Na razie wiadomo, że ofiarą ataku padły osoby posiadające konta w domenach hotmail.com, live.com i msn.com.

Wszyscy klienci tych usług są proszeni o zmianę haseł. Nie wiadomo jednak w jaki sposób hakerzy uzyskali poufne dane. Równie dobrze mogą je więc wykraść ponownie.

Można przypuszczać, że cyberprzestępcy nie bez powodu wzięli na celownik pocztę Microsoftu. Redmond zrobiło w ostatnich latach duże postępy w zakresie bezpieczeństwa i ochrony prywatności. Ta sytuacja pokazała, że nadal nie nadrobiło wszystkich zaległości.

Źródło: Mashable

Źródło artykułu:WP Gadżetomania

Wybrane dla Ciebie

Komentarze (0)
© Gadżetomania
·

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje się  tutaj.