Słuchaj muzyki idealnie pasującej do Twojego nastroju

W Internecie funkcjonuje ogromna liczba serwisów, które pozwalają nam odsłuchiwać muzykę za darmo. Zazwyczaj korzystamy z nich, poszukując konkretnych utworów naszych ulubionych artystów. Są także strony, których zadaniem jest odtwarzanie muzyki, która idealnie pasuje do naszego aktualnego nastroju.

Słuchaj muzyki idealnie pasującej do Twojego nastroju
Paweł Cebula

W Internecie funkcjonuje ogromna liczba serwisów, które pozwalają nam odsłuchiwać muzykę za darmo. Zazwyczaj korzystamy z nich, poszukując konkretnych utworów naszych ulubionych artystów. Są także strony, których zadaniem jest odtwarzanie muzyki, która idealnie pasuje do naszego aktualnego nastroju.

Chyba każdy z nas zauważył, że w zależności od tego, jaki aktualnie mamy nastrój, albo co robimy - słuchamy innego rodzaju muzyki. Stąd też różne sposoby kategoryzowania muzyki - niektórzy decydują się na tworzenie playlist nie tyle stanowiących odrębne gatunki, co raczej pasujące do innego nastroju - w zależności od okoliczności odtwarzana jest inna lista utworów.

Bardzo ciekawą propozycją są serwisy, które umożliwiają określenie naszego aktualnego nastroju (za pomocą np. tagów). Na podstawie takich informacji generowana jest cała playlista. Znajdziemy tam zarówno bardzo znanych, jak i tych mniej popularnych artystów. Utwory dostępne są w naprawdę dobrej jakości i (zazwyczaj) w pełnej długości.

  • Stereomood(http://www.stereomood.com/)photo position=\inside\87511/photoJednym z pierwszych serwisów tego typu, z którym się zetknąłem był stereomood. Przez twórców jest określany mianem \emocjonalnego radia internetowego. Po wejściu na stronę, największą część ekranu zajmuje **\chmura tagów**. To właśnie taki rodzaj kategoryzacji utworów wybrali twórcy stereomood. Użytkownik może wybrać dowolny tag lub też skorzystać z wyszukiwarki.photo position=\inside\87512/photoJeżeli chodzi o wyszukiwarkę, to uwzględniono w niej podział na \nastrój* i **\czynność*, jaką aktualnie wykonujemy. Celność, z jaką utwory są serwowane nam przez serwis stoi na bardzo wysokim poziomie - jeżeli oczekujemy spokojnej, albo energicznej muzyki, to ją dostaniemy. Warto również zwrócić uwagę na to, że StereoMood dysponuje naprawdę dużą bazą utworów.
  • Musicovery(http://musicovery.com/)photo position=\inside\87513/photoMusicovery do tematu generowania muzyki podchodzi w nieco inny sposób. Przede wszystkim użytkownik ma możliwość wybrania gatunku muzyki, dekady lub przedziału na osi czasu, która określa, kiedy dany utwór ujrzał światło dzienne oraz tempa utworów (w jakim stopniu ma to być muzyka taneczna). Oczywiście poza tym istnieje opcja określenia nastroju (energiczny, ponury, pozytywny, spokojny).Po wybraniu kryteriów generowana jest chmura powiązanych ze sobą utworów. Użytkownik w ten sposób może zobaczyć, co wygenerowało Musicovery. Odtwarzana piosenki są pełnej długości - niestety, ale jakość jest przeciętna. Użytkownicy, którzy chcą słuchać utworów w wysokiej jakości muszą zakupić konto premium.
  • AUPEO(http://www.aupeo.com/)photo position=\inside\87514/photoW ostatnim czasie dość dużym zainteresowaniem cieszy się właśnie Aupeo. Użytkownicy mają do swojej dyspozycji odtwarzacz utworów bazujący na stacjach (Pop, Jazz, Rock), artystach, a także na naszym humorze. Twórcy serwisu określili 10 kategorii wchodzących w skład zakładki \mood\ - są to m.in. szczęście, melancholia, spokój, relaks.Aby uprzedzić ewentualne uwagi, że Aupeo nie działa - po kliknięciu w zakładkę \mood\ wskazujemy wybraną kategorię, a następnie naciskamy poniżej pomarańczowy kwadrat z symbolem nuty. Jakość muzyki nie jest najwyższa, bo \zaledwie\ 128 kbps, ale jak na darmowy serwis - nie jest najgorzej.
  • nexTune(http://www.nextune.com/web/index.php)photo position=\inside\87515/photoNa pierwszy rzut oka nexTune jest zwykłym serwisem pozwalającym na słuchanie muzyki online. Wystarczy jednak wybrać \Search\
  • aby szybko okazało się, że wyszukiwarka pozwala na odnajdywanie utworów nie tylko po tytule, ale także stylu, gatunku, tempie i nastroju, w jaki się wpisuje.Przy okazji korzystania z nexTune zdecydowanie warto założyć konto - pozwoli to na dodawanie wielu utworów z wyników wyszukiwania - w przeciwnym razie będziemy musieli ręcznie wybierać poszczególne pozycje i odtwarzać je, co z pewnością nie należy do zbyt wygodnych rozwiązań.
  • Moodstream(http://moodstream.gettyimages.com/)photo position=\inside\87516/photoMoodstream jest serwisem tworzonym przez GettyImages - można się więc domyślać, że będziemy mieli do czynienia nie tylko z atrakcyjną muzyką, ale także obrazem. Po wejściu na Moodstream od razu widać, że spory nacisk położono również na stronę estetyczną całej usługi. Uwagę również zwraca ciekawie zaprojektowany interfejs użytkownika.Najistotniejszym elementem, który odpowiada za przygotowanie odpowiedniej muzyki jest koło. Znajduje się na nim 6 różnych kategorii, które w pewien sposób odzwierciedlają emocje. Po wybraniu danego pola zmieni się nie tylko odtwarzana ścieżka audio, ale także obraz widoczny w tle (będą to nie tylko zdjęcia, ale również krótkie sekwencje wideo). Każda zmiana wymaga naciśnięcia \Refresh Stream.Istnieje również możliwość odzwierciedlenia humoru za pośrednictwem suwaków, którymi operujemy między \radością\ a \smutkiem\
  • czy \spokojem\ a \żwawością. Każde ustawienia możemy przerzucić na tzw. \moodboard\
  • które stanowią siatkę połączonych dźwięków i obrazu.Zdecydowanie najpoważniejszą wadą w przypadku Moodstream jest fakt, że odtwarzane utwory są skróconymi wersjami pełnych wersji. Korzystając jednak z funkcji \moodboard\
  • mamy możliwość skomponowania playlisty, która będzie idealnie się sprawować przy okazji odtwarzania muzyki w tle.
Źródło artykułu:WP Gadżetomania

Wybrane dla Ciebie

Komentarze (1)
© Gadżetomania
·

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje się  tutaj.