"Smoleńsk" to najgorszy film wszech czasów. Internauci wydali werdykt

Nakręcony przez Antoniego Krauzego film o katastrofie pod Smoleńskiem nie ma szczęścia. Nie dość, że jego powstaniu towarzyszyło wiele kontrowersji, to efekt końcowy oceniany jest z umiarkowanym entuzjazmem. Dzisiaj "Smoleńsk" zaliczył jeszcze jedno potknięcie – został najniżej ocenianym filmem w internetowej bazie IMDB.

"Smoleńsk" to najgorszy film wszech czasów. Internauci wydali werdykt
Łukasz Michalik

11.04.2021 21:55

Niezwykle niska pozycja "Smoleńska" nie jest dziełem przypadku. Trudno ją także uznać za miarodajną ocenę jakości samego filmu. Masowe wystawianie temu tytułowi najniższej możliwej noty okazało się bowiem akcją, zorganizowaną przez jeden z polskich tygodników.

Na odzew nie trzeba było długo czekać – tysiące internautów podchwyciło pomysł i zasypało "Smoleńsk" najniższymi ocenami.

W rezultacie film, oceniany innych miejscach co prawda nisko, ale nie ekstremalnie nisko, w najpopularniejszej na świecie bazie filmów zajmuje teraz mało zaszczytne miejsce: pierwsze od końca.

"Smoleńsk" ma w IMDB ekstremalnie niską ocenę
"Smoleńsk" ma w IMDB ekstremalnie niską ocenę

Co – jakby nie patrzeć – można uznać za pewne osiągnięcie, bo wymagało pokonania ponad pół miliona innych dzieł światowej kinematografii.

"Smoleńsk" to obecnie najgorzej oceniany film w bazie IMDB
"Smoleńsk" to obecnie najgorzej oceniany film w bazie IMDB

Czy ma to jakiekolwiek znaczenie? Dla samego filmu raczej nie, bo "Smoleńsk" miał premierę w 2016 roku, więc niska ocena nie będzie miała wpływu na kinową widownię.

Wyjątkowo niska ocena pozostaje jednak symbolem – swoistym pomnikiem zorganizowanej akcji, która pokazała, że odpowiednio zainspirowani użytkownicy sieci mogą w krótkim czasie zniszczyć reputację czy zafałszować oceny dowolnego filmu, miejsca czy produktu.

Odrębną kwestią jest czy - choć mogą - to powinni? A może "Smoleńsk" faktycznie zasługuje na tak niską ocenę?

Źródło artykułu:WP Gadżetomania
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (35)
© Gadżetomania
·

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje się  tutaj.