Sony PS Vita - mniej RAM‑u, z procesorem Samsunga

Pojawiło się nieco więcej informacji na temat nowej, przenośnej konsolki Sony. Niestety, nie wszystkie są pozytywne.

Sony PS Vita - mniej RAM-u, z procesorem Samsunga
Szymon Adamus

Pojawiło się nieco więcej informacji na temat nowej, przenośnej konsolki Sony. Niestety, nie wszystkie są pozytywne.

Po pierwsze według japońskiego Semiconductor Industry News produkcją procesorów dla konsoli PS Vita zajmuje się Samsung. W przypadku PSP Sony samo produkowało CPU.

Druga wiadomość jest ciekawsza, ale i smutniejsza. Dani Sánchez-Crespo z hiszpańskiego studia Novarama, tworzącego właśnie na PS Vita grę Reality Fighters, oznajmił światu, że konsolka Sony będzie miała 256 MB pamięci RAM, a nie 512. Oczywiście Sony nie podało jeszcze nigdy pełnej, dokładnej specyfikacji swojej konsolki, więc trudno tu mieć do kogoś pretensje, ale może to być potwierdzenie plotek o tym, że japoński producent będzie chciał trochę przyciąć możliwości Vity, by obniżyć koszty.

Nie zmienia to faktu, że i tak będzie to przenośny potwór o możliwościach technicznych, jakich jeszcze nigdy nie było w konsoli kieszonkowej. Dwie gałki analogowe, ekran dotykowy, panel dotykowy z tyłu konsoli... samym sterowaniem Vita ostro namiesza na rynku konsol przenośnych.

Główny konkurent Sony, konsola Nintendo 3DS, oferuje 128 MB FCRAM.

Źródło artykułu:WP Gadżetomania

Wybrane dla Ciebie

Komentarze (0)
© Gadżetomania
·

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje się  tutaj.