Sony zacznie zarabiać na PS Vita po trzech latach

Nowa konsola przenośna Sony, Vita, będzie kosztowała na starcie około 1000 zł. W Japonii najtańsza wersja (bez 3G) uszczupli portfele fanów o 24 980 jenów, czyli tyle, ile kosztuje słabsze technicznie Nintendo 3DS. Sony postanowiło dokładać na początku do interesu.

Sony zacznie zarabiać na PS Vita po trzech latach
Szymon Adamus

09.06.2011 08:03

Nowa konsola przenośna Sony, Vita, będzie kosztowała na starcie około 1000 . W Japonii najtańsza wersja (bez 3G) uszczupli portfele fanów o 24 980 jenów, czyli tyle, ile kosztuje słabsze technicznie Nintendo 3DS. Sony postanowiło dokładać na początku do interesu.

W wywiadzie z Reutersem Kaz Hirai z Sony powiedział, że firma spodziewa się zysku dopiero po trzech latach obecności Vita na rynku. Plany są więc dalekosiężne. Ale już teraz wiadomo, że japoński producent wiąże z nową "kieszonsolką" wielkie nadzieje. Hirai przyznał, że liczy na sprzedaż większą niż w przypadku PSP. Cel jest więc ambitny. Według VGChartz PSP sprzedało się już prawie w 70 mln sztuk - właśnie na tyle liczy firma.

Obraz
© [źródło](http://www.vgchartz.com)

Niestety, pojawiły się też mniej przyjemne wiadomości. Jack Tretton z Sony Computer Entertaiment America przyznał, że mimo iż PS Vita na pewno pojawi się w ciągu roku w Japonii, to do innych krajów może zawitać później. Oby do nas dotarła przed świętami.

Źródło: Reuters

Źródło artykułu:WP Gadżetomania
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)
© Gadżetomania
·

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje się  tutaj.