Sony zacznie zarabiać na PS Vita po trzech latach

Nowa konsola przenośna Sony, Vita, będzie kosztowała na starcie około 1000 zł. W Japonii najtańsza wersja (bez 3G) uszczupli portfele fanów o 24 980 jenów, czyli tyle, ile kosztuje słabsze technicznie Nintendo 3DS. Sony postanowiło dokładać na początku do interesu.

Sony zacznie zarabiać na PS Vita po trzech latach
Szymon Adamus

Nowa konsola przenośna Sony, Vita, będzie kosztowała na starcie około 1000 . W Japonii najtańsza wersja (bez 3G) uszczupli portfele fanów o 24 980 jenów, czyli tyle, ile kosztuje słabsze technicznie Nintendo 3DS. Sony postanowiło dokładać na początku do interesu.

W wywiadzie z Reutersem Kaz Hirai z Sony powiedział, że firma spodziewa się zysku dopiero po trzech latach obecności Vita na rynku. Plany są więc dalekosiężne. Ale już teraz wiadomo, że japoński producent wiąże z nową "kieszonsolką" wielkie nadzieje. Hirai przyznał, że liczy na sprzedaż większą niż w przypadku PSP. Cel jest więc ambitny. Według VGChartz PSP sprzedało się już prawie w 70 mln sztuk - właśnie na tyle liczy firma.

Obraz
© [źródło](http://www.vgchartz.com)

Niestety, pojawiły się też mniej przyjemne wiadomości. Jack Tretton z Sony Computer Entertaiment America przyznał, że mimo iż PS Vita na pewno pojawi się w ciągu roku w Japonii, to do innych krajów może zawitać później. Oby do nas dotarła przed świętami.

Źródło: Reuters

Źródło artykułu:WP Gadżetomania
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)
© Gadżetomania
·

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje się  tutaj.