Spielberg na pewno kupi Kinecta [wideo]

To była tylko kwestia czasu. Możliwości Kinecta są spore, ale sterowanie konsolą za jego pomocą nie wygląda aż tak kulciarsko jak w filmie "Raport mniejszości" Spielberga. Ale niedługo może będzie, bo wzięli się za to studenci z MIT.

Spielberg na pewno kupi Kinecta [wideo]
Szymon Adamus

To była tylko kwestia czasu. Możliwości Kinecta są spore, ale sterowanie konsolą za jego pomocą nie wygląda aż tak kulciarsko jak w filmie "Raport mniejszości" Spielberga. Ale niedługo może będzie, bo wzięli się za to studenci z MIT.

[cytat]Oto graficzny interfejs inspirowany filmem "Raport mniejszości". Wykorzystuje sensor Kinecta firmy Microsoft i najnowsze sterowniki libfreenect do współpracy z Linuxem - czytamy pod filmem na YouTube.[/cytat]

System rozpoznawania ruchów jest w stanie odróżnić dłonie i palce użytkownika pośród 60 000 innych punktów. Robi to z prędkością 30 klatek na sekundę, zapewniając płynną kontrolę systemu w czasie rzeczywistym.

Kinect Hand Detection

Program został stworzony do zastosowania z oprogramowaniem ROS, otwartą biblioteką przydatną do konstrukcji własnych robotów, ale coś czuję, że niedługo posiadacze Kinectów będą mogli dzięki niemu machać rękoma jak Tomcio Cruise. Za projekt odpowiadają grupy CSAIL's LIS i Robot Locomotion Group. Namiary na nie znajdziecie w źródle wiadomości. A jeśli macie ochotę pobawić się systemem sami, to jego kod jest dostępny tutaj i tutaj.

Dla porównania oryginał z filmu.

interactive ui in minority report

Źródło artykułu:WP Gadżetomania

Wybrane dla Ciebie

Komentarze (0)
© Gadżetomania
·

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje się  tutaj.