Sprzęt AGD przyszłości: Polak wśród faworytów Electrolux Design Lab 2014

Sprzęt AGD przyszłości: Polak wśród faworytów Electrolux Design Lab 2014

Sprzęt AGD przyszłości: Polak wśród faworytów Electrolux Design Lab 2014
Łukasz Michalik
17.07.2014 12:26

Jak wygląda przyszłość sprzętu, z którego każdy z nas korzysta na co dzień? Odpowiedzi na to pytanie najlepiej szuka nie na sklepowych półkach, ale w głowach projektantów. Doroczny konkurs, organizowany przez firmę Elextrolux pozwala im na puszczenie wodzy fantazji i przedstawienie własnej wizji urządzeń, które w przyszłości mogą pojawić się w naszych domach.

Pure Towel - Leobardo Armenta, Meksyk

Obraz

Pure Towel to połączenie suszarki i sterylizatora do ręczników. Powieszenie ręcznika uruchamia obręcz wyposażoną w wentylatory oraz lampy UV. Obręcz poruszając się w górę i w dół ręcznika będzie go suszyć strumieniem powietrza, a jednocześnie zabijać znajdujące się na nim bakterie.

Fabric Pen - Ingrida Kazėnaitė, Litwa

Obraz

Urządzenie w formie dużego długopisu ma służyć do drobnych napraw naszych ubrań. W przypadku pojawienia się dziury, Fabric Pen ma umożliwić zeskanowanie struktury i koloru materiału, a następnie uzupełnić ubytek wydrukowaną łatą o właściwościach identycznych, jak materiał naszego ubrania.

UrbanCONE – Michał Pośpiech, Polska

Obraz

Polski projekt to zainspirowana meduzami osobista oczyszczalnia powietrza. Niezwykle lekkie urządzenie ma za zadanie dbać o jakość powietrza w naszym najbliższym otoczeniu, a jednocześnie – dzięki możliwości rozpylania różnych substancji – tworzyć wokół nas mikroklimat zgodny z naszymi preferencjami. Poza dbałością o nasze zdrowie oczyszczalnie mają pełnić funkcje społecznościowe, pozwalając odnajdywać się ludziom, których łączą wspólne, mikroklimatyczne preferencje.

Set to Mimic - Sorina Răsteanu, Rumunia

Obraz

Jeden z najbardziej niecodziennych pomysłów ma umożliwić nam dowolną manipulację smakiem I zapachem potraw. Będzie to możliwe dzięki kontrolowaniu sygnałów, przesyłanych do naszego mózgu i zmienianiu ich w czasie rzeczywistym. Dzięki temu np. gotowane na parze warzywa mogą mieć zapach i smak krwistego steku.

Sanitary Sleep Station - Mackenzie Smith, Stany Zjednoczone

Obraz

Łóżko przyszłości zadba o to, by jakość naszego snu była jak najwyższa Nie tylko będzie monitorować naszą aktywność w czasie snu, ale sprawi, że każdej nocy będziemy zasypiać w optymalnych, kontrolowanych warunkach, niezależnych od pory roku czy temperatury na zewnątrz.

Petollar - Thanut Chaovakul, Tajlandia

Obraz

Idealnym rozwiązaniem dla alergików może okazać się Petorral. To autonomiczne urządzenie będzie monitorować aktywność naszych zwierząt, towarzyszyć im i na bieżąco usuwać pozostawianą przez zwierzaki alergeny. Dodatkowo urządzenie będzie sprawdzać stan domowych zwierzaków i wysyłać raporty do smartfonu właściciela.

Little Helper - Rita Moreira, Portugalia

Obraz

Ten gadżet pomoże osobom, które zechcą uprawiać różne rośliny. Urządzenie będzie monitorować rozwój roślin, przesyłać do telefonu użytkownika wszelkie niezbędne informacje, przypominać o podlewaniu, a gdy nadejdzie czas zbiorów poinformuje np. o dojrzałych, gotowych do zerwania pomidorach. Dodatkowo pomoże przy planowaniu zakupów, uwzględniając warzywa i owoce, które samodzielnie wyhodowaliśmy.

PETE - Kovács Apor, Węgry

Obraz

Urządzenie rozwiąże problem pustych, plastikowych butelek. Będzie czymś w rodzaju drukarki 3D do ubrań, zmieniającej tworzywo z butelek na syntetyczną tkaninę, którą będzie można drukować. Użytkownik wybierając rodzaj i wielkość części garderoby, będzie od razu informowany o ilości potrzebnych do wydruku butelek.

Yura - Herman Haydin, Ukraina

Obraz

Yura to osobisty, latający barman, który będzie latał za swoim właścicielem i reagował na komendy głosowe oraz polecenia wydawane za pomocą aplikacji mobilnej. Dzięki temu w każdej chwili będzie mógł dostarczać – w zależności od potrzeb – ciepłe lub schłodzone napoje, oferując je we własnych, jednorazowych naczyniach lub napełniając stojący kubek właściciela.

Garden Pod - Ovidiu Subțire, Rumunia

Obraz

Modułowe, umieszczane na zewnątrz budynku kapsuły mają zmieniać organiczne odpadki w kompost, na którym będą uprawiane warzywa. Dzięki umieszczeniu na zewnątrz budynku Garden Pod będzie w pełni korzystał ze światła słonecznego i wody deszczowej, a zarazem ograniczy ilość wytwarzanych śmieci, oferując w zamian możliwość uprawy własnych roślin.

Źródło artykułu:WP Gadżetomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (5)