Steam Controller się zmienił. I już prawie niczym nie różni się od zwykłych padów

Szkoda, bo wydawało się, że Valve może wprowadzić powiew świeżości w tej dziedzinie. Najwidoczniej dotykowe sterowanie na konsolach i pecetach nie będzie rewolucją.

Steam Controller się zmienił. I już prawie niczym nie różni się od zwykłych padów
Adam Bednarek

Podoba mi się dotykowy panel w DualShock 4, kontrolerze PlayStation 4. Na razie twórcy korzystają z niego skromnie, ale wierzę, że za jakiś czas smyrać będziemy częściej i że faktycznie będzie to przydatne.

Z tego samego powodu kibicowałem Steam Controllerowi, za pomocą którego będziemy grać na oczekiwanych przeze mnie Steam Machines. Pierwsza wersja zakładała, że zbyt wielu przycisków nie będzie, bo standardowe miał zastąpić dotykowy panel.

Valve z tego pomysłu jednak zrezygnowało. Owszem, dotykowe elementy są – zamiast analogów - jednak przycisków jest znacznie więcej. Tak wygląda nowa wersja Steam Controllera w porównaniu ze starym modelem:

Obraz

Mnie bardziej podobała się pierwsza wersja. Smyranie to nowość, więc Steam Controller wyróżniałby się pod tym względem na rynku. To zaleta, ale nie da się też ukryć, że niektórych mogłoby to odstraszyć.

W końcu jesteśmy przyzwyczajeni do standardowych przycisków. Teraz Steam Controller bardziej przypomina tradycyjnego pada i jest wzorowany na xboksowym odpowiedniku. Zresztą nie on jeden – tym samym inspirowali się twórcy kontrolera konsoli Amazonu.

Wygląda więc na to, że na rewolucję w sterowaniu będziemy musieli jeszcze poczekać. Valve woli nie ryzykować i stawia na sprawdzone rozwiązanie. Kto się odważy? Czekam, bo zwykłe przyciski trochę mi się znudziły...

Źródło artykułu:WP Gadżetomania

Wybrane dla Ciebie

Komentarze (2)
© Gadżetomania
·

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje się  tutaj.