Stół gotowy na trzęsienia ziemi [wideo]

Trzęsienia ziemi to jedne z najstraszliwszych katastrof, jakie przydarzają się naszej cywilizacji. Nawet przy zachowaniu bezpieczeństwa można znaleźć się pod gruzami… chyba, że ma się odpowiedni stół. Chyba.

Gotowe na wszystko. (Fot. Technabon.com)
Gotowe na wszystko. (Fot. Technabon.com)
Piotr Rusewicz

Trzęsienia ziemi to jedne z najstraszliwszych katastrof, jakie przydarzają się naszej cywilizacji. Nawet przy zachowaniu bezpieczeństwa można znaleźć się pod gruzami… chyba, że ma się odpowiedni stół. Chyba.

Projektowany przez duet w postaci Arthur Bruttera oraz Ido Bruno ma w zamierzeniach być idealnym schronieniem w czasie trzęsienia ziemi. Wystarczy schować się pod spód, nie wychylać, a konstrukcja ma wytrzymać ogromne obciążenie i sterty gruzu. Stół jest przy tym stosunkowo lekki, da się na niego patrzeć i przygotowano go z myślą zarówno o terenach zagrożonych trzęsieniami ziemi, jak i miejscach, gdzie ujmując delikatnie ludzie robią inne rzeczy, przez które domy się zawalają. Resztę wyjaśnia prezentacja wideo pod spodem:

Earthquake Proof Table DOtY 2012.mp4

Autorzy projektu twierdzą, że stół jest w stanie wytrzymać do jednej tony zrzuconej z ośmiu do dziesięciu stóp i w zamierzeniach ma kosztować niewiele ponad cenę dwóch i pół normalnych szkolnych stolików. Projekt jest właśnie prezentowany w Milanie na Design Bonanza Bezalel, gdzie twórcy szukają klienteli oraz funduszy. Oczywiście ludzkie życie jest bezcenne i od dawien dawna wchodzenie pod stół jest jednym z głównych zaleceń w razie takich wypadków, jednak mam wrażenie, że wytrzymałość stołu wciąż jest zbyt mała, żeby przynieść rewolucję. Niemniej „gadżet” ciekawy. Ciekawe czy ktoś się na niego skusi?

Źródło: Technabob

Źródło artykułu:WP Gadżetomania
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)
© Gadżetomania
·

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje się  tutaj.