Stwórz książkę z Wikipedii, to proste!

Internetowa encyklopedia umożliwia tworzenie profesjonalnych wydruków z zawartości swoich ogromnych archiwów. Darmowe opcje składania profesjonalnych pdf-ów gotowych do wydruku oraz możliwość zamówienia gotowych książek z interesujących nas materiałów dostępne są od dwóch miesięcy w polskojęzycznej części serwisu.

Stwórz książkę z Wikipedii, to proste!
Jakub Poślednik

Internetowa encyklopedia umożliwia tworzenie profesjonalnych wydruków z zawartości swoich ogromnych archiwów. Darmowe opcje składania profesjonalnych pdf-ów gotowych do wydruku oraz możliwość zamówienia gotowych książek z interesujących nas materiałów dostępne są od dwóch miesięcy w polskojęzycznej części serwisu.

PediaPress jest wydawcą zawartości Wikipedii. Niemiecki startup oferuje książki w miękkich okładkach, wkrótce mają pojawić się tez twarde oprawy. Cena książki zależy od numeru stron, najniższa cena to 8.90 dol. (100 stron). Istnieje też opcja pobrania darmowej wersji treści które nas interesują w formacie .pdf. Na stronie firmy można przejrzeć katalog książek skompilowanych przez innych użytkowników, można je też zamawiać.

Kreacja książki odbywa się przez narzędzie “Tworzenie Książki” dodaje ono do interfejsu Wikipedii małe okienko na górze strony z kilkoma prostymi opcjami. Szperając po zasobach wiki, wystarczy tylko kliknąć przycisk by dodać strony, lub nawet całe kategorie do naszej książki. Sprytne narzędzie potrafi nawet sugerować kolejne strony na podstawie wybranych już tematów.

Oto jak tworzy się książki z zawartości Wikipedii:

Wikipedia In Print - How to create custom books with a mix of content from the free encyclopedia

Pomysł pojawił się kiedy zauważyłam, że męczy mnie czytanie z ekranu. Uważam, że w naszych szalonych czasach, ludzie coraz bardziej doceniają chwile spędzone z dala od komputera. Jednak równocześnie chcemy mieć dostęp do jak najszerszego i aktualnego źródła wiedzy, w pociągu, nad morzem, w łóżku - mówi Heiko Hess, dyrektor zarządzający PediaPress.

PediaPress ma dwie duże zalety w porównaniu do e-readerów czy nawet tabletów. Pierwsza - zawartość jest wybrana przez użytkownika i zawiera cokolwiek uznamy za konieczne żeby się w niej znalazło. Proces doboru treści nie różni się od normalnego przeglądania Wiki, oszczędzamy za to masę czasu odkładając lekturę na później (kiedy będziemy z dala od komputera). Druga - to wszystkie zalety książki. Nie trzeba targać ze sobą laptopa, modemu, szukać wi-fi, nie trzeba nawet prądu.

PediaPress udostępniła usługę już w 17 językach, część dochodu z książek trafi do Wikimedia Foundation.

Źródło artykułu:WP Gadżetomania

Wybrane dla Ciebie

Komentarze (0)
© Gadżetomania
·

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje się  tutaj.