Superszybki mobilny internet już za trzy lata

Już za trzy lata w Polsce zostaną uruchomione usługi telefonii komórkowej czwartej generacji (Long Term Evolution). Dzięki tej technologii internauci będą mogli korzystać z bezprzewodowego, mobilnego internetu, którego prędkość będzie nawet osiem razy większa od tej oferowanej obecnie.

park
park
Mateusz

25.09.2009 13:15

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Już za trzy lata w Polsce zostaną uruchomione usługi telefonii komórkowej czwartej generacji (Long Term Evolution). Dzięki tej technologii internauci będą mogli korzystać z bezprzewodowego, mobilnego internetu, którego prędkość będzie nawet osiem razy większa od tej oferowanej obecnie.

Jak czytamy w Rzeczpospolitej, operatorzy przestali kalkulować i zastanawiać się, czy opłaca się wdrożyć nową technologię transmisji danych. W tej chwili zaczęli oni myśleć kiedy i w jaki sposób to zrobić. Podczas konferencji "Potencjał rynkowy LTE" przedstawiciele branży zapowiedzieli, że użytkownicy otrzymają szerszy dostęp do tej usługi rok po jej wprowadzeniu czyli w 2012 r.

Andrzej Ochocki, dyrektor Biura Usług Szerokopasmowych Ery twierdzi, że nowa technologia umożliwi zaoferowanie dostępu do Sieci, której prędkość wyniesie od 100 do 150 Mb/s. Obecnie internauci posiadają o wiele wolniejsze łącza. Najszybsze z nich pozwalają bowiem przesyłać dane z prędkością nie większą niż 20 Mb/s.

Decydującym czynnikiem, który zdecyduje o tym czy LTE się rozwinie jest dostępność oraz ceny sprzętu współpracującego z tą technologią - w tej chwili na rynku obecne są jedynie prototypy. Analitycy twierdzą jednak, że już od 2012 toku terminale LTE powinny zacząć tanieć, co sprawi, że operatorzy zaoferują nową usługę większej liczbie swoich klientów.

Źródło: TVN24

Źródło artykułu:WP Gadżetomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także
Komentarze (0)
© Gadżetomania
·

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje się  tutaj.