Tablet SLE - co dostaniemy za 250 PLN?

Produkty chińskie cechują dwie rzeczy - po pierwsze: są tanie. Po drugie - mimo niskiej ceny nie zaliczają się do złomu... przynajmniej w większości. Czy tablet SLE to złom czy też dobry sprzęt?

SLE
SLE
Henryk Tur

25.06.2010 12:46

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Produkty chińskie cechują dwie rzeczy - po pierwsze: są tanie. Po drugie - mimo niskiej ceny nie zaliczają się do złomu... przynajmniej w większości. Czy tablet SLE to złom czy też dobry sprzęt?

Samo SLE to skrót od Shenzhen Lianhua Electronics. Nie można powiedzieć, aby była to jakaś uznana marka czy też cieszący się popularnością producent, prawda? Czy jego tablet może zmienić ten stan rzeczy? Jako że w przeliczeniu kosztować ma niecałe 250 PLN (ok. 75 USD), więc nie ma co spodziewać się rewelacyjnej konfiguracji. Mamy tu 7-calowy ekran, pozwalający wyświetlać obraz w rozdzielczości 800x480 pikseli, a mózgi tabletu to ARM9 i chipset VIA 8505.

Obraz
© [źródło](http://s2.blomedia.pl/gadzetomania.pl/images/2010/06/SLE2.jpg)

Ilością pamięci RAM tablet nie imponuje - tylko 128 MB. Na zapisywanie danych przeznaczono 2 GB pamięci flash, więc raczej kiepsko. Ale co ciekawe, sprzęt obsługuje system operacyjny Andorid 1.7. Drugą rzeczą wartą uwagi jest wejście na specjalny hub USB, dzięki czemu możemy podłączyć do tabletu dwa urządzenia zewnętrzne - jak to widać na zdjęciu powyżej. Niestety, więcej informacji na temat SLE nie posiadam, ale jeśli cena jest tak niska, może być to całkiem pożyteczna rzecz, jeśli chcemy w czasie podróży pooglądać sobie zdjęcia, jakiś film czy też pograć w proste gry.

Źródło artykułu:WP Gadżetomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także
Komentarze (0)
© Gadżetomania
·

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje się  tutaj.