Tak powstają zupki chińskie. Zajrzyj do fabryki VIFONA (wideo)

Tak powstają zupki chińskie. Zajrzyj do fabryki VIFONA (wideo)

Fragment procesu powstawania makaronów marki Vifon.
Fragment procesu powstawania makaronów marki Vifon.
Źródło zdjęć: © YouTube.com
Mateusz Czerniak
20.10.2020 14:29, aktualizacja: 08.03.2022 14:35

Któż z nas nie zna i nigdy nie próbował potocznie zwanych "zupkami chińskimi" produktów marki VIFON? Dzięki kanałowi Best Ever Food Review Show mamy teraz możliwość zobaczenia, jak wygląda ich produkcja. I trzeba przyznać, robi to wrażenie.

VIFON to wietnamska firma założona w 1963 roku w mieście Ho Chi Minh przez czternastu przedsiębiorców. I tutaj polski akcent – w 1990 roku firma rozpoczęła eksport, a pierwszym państwem, do którego trafiły jej produkty, został właśnie nasz kraj. Dystrybucją zajęła się firma Tan-Viet.

Samą ideę makaronu błyskawicznego wymyślił natomiast Japończyk Momofuku Ando. Pierwszy produkt tego rodzaju powstał w 1958 r. Jak widać więc polskie określenie tego rodzaju żywności – "zupki chińskie" – ma niewiele wspólnego z rzeczywistością.

Miliardy zupek chińskich rocznie

W video autorstwa Best Ever Food Review Show możemy prześledzić cały proces wytwarzania makaronu Vifon od momentu produkowania samej masy, która później kształtowana i wypalana staje się znanym nam produktem, aż do pakowania. Dowiadujemy się też, że jedna fabryka produkuje rocznie miliardy zupek, pracując 24 godziny na dobę, a sam makaron pokonuje na taśmach produkcyjnych "znacznie więcej niż 1 km".

Ramen Noodle Factory Tour!! Making 1 BILLION Noodles a Year!!

W Polsce jednym z najpopularniejszych produktów tej marki jest zupka "Vifon Złoty Kurczak", która później przemieniła się w "Vifon Złoty". Wykreślenie tego słowa wiąże się zapewne z marketingiem, bo produkt ten nawet kiedy nosił jeszcze poprzednią nazwę, był… wegański.

Trzeba jednak zaznaczyć – co nie wybrzmiewa w video – że tego rodzaju żywność jest skrajnie niezdrowa, zawiera m.in. bardzo duże ilości soli.

Źródło artykułu:WP Gadżetomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)