Tak powstają zupki chińskie. Zajrzyj do fabryki VIFONA (wideo)

Któż z nas nie zna i nigdy nie próbował potocznie zwanych "zupkami chińskimi" produktów marki VIFON? Dzięki kanałowi Best Ever Food Review Show mamy teraz możliwość zobaczenia, jak wygląda ich produkcja. I trzeba przyznać, robi to wrażenie.

Fragment procesu powstawania makaronów marki Vifon.
Fragment procesu powstawania makaronów marki Vifon.
Źródło zdjęć: © YouTube.com
Mateusz Czerniak

VIFON to wietnamska firma założona w 1963 roku w mieście Ho Chi Minh przez czternastu przedsiębiorców. I tutaj polski akcent – w 1990 roku firma rozpoczęła eksport, a pierwszym państwem, do którego trafiły jej produkty, został właśnie nasz kraj. Dystrybucją zajęła się firma Tan-Viet.

Samą ideę makaronu błyskawicznego wymyślił natomiast Japończyk Momofuku Ando. Pierwszy produkt tego rodzaju powstał w 1958 r. Jak widać więc polskie określenie tego rodzaju żywności – "zupki chińskie" – ma niewiele wspólnego z rzeczywistością.

Miliardy zupek chińskich rocznie

W video autorstwa Best Ever Food Review Show możemy prześledzić cały proces wytwarzania makaronu Vifon od momentu produkowania samej masy, która później kształtowana i wypalana staje się znanym nam produktem, aż do pakowania. Dowiadujemy się też, że jedna fabryka produkuje rocznie miliardy zupek, pracując 24 godziny na dobę, a sam makaron pokonuje na taśmach produkcyjnych "znacznie więcej niż 1 km".

Ramen Noodle Factory Tour!! Making 1 BILLION Noodles a Year!!

W Polsce jednym z najpopularniejszych produktów tej marki jest zupka "Vifon Złoty Kurczak", która później przemieniła się w "Vifon Złoty". Wykreślenie tego słowa wiąże się zapewne z marketingiem, bo produkt ten nawet kiedy nosił jeszcze poprzednią nazwę, był… wegański.

Trzeba jednak zaznaczyć – co nie wybrzmiewa w video – że tego rodzaju żywność jest skrajnie niezdrowa, zawiera m.in. bardzo duże ilości soli.

Źródło artykułu:WP Gadżetomania

Wybrane dla Ciebie

Komentarze (0)
© Gadżetomania
·

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje się  tutaj.