"Tanie" SSD?

Firma OWC proponuje swoim amerykańskim klientom dyski SSD mające zainteresować ich nie tylko zawrotnymi prędkościami, ale i cenami. Jest to podobno tania seria. Problem w tym, że w przypadku tej technologii "tanio" to pojęcie względne.

"Tanie" SSD?
Szymon Adamus

14.09.2009 09:06

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Firma OWC proponuje swoim amerykańskim klientom dyski SSD mające zainteresować ich nie tylko zawrotnymi prędkościami, ale i cenami. Jest to podobno tania seria. Problem w tym, że w przypadku tej technologii "tanio" to pojęcie względne.

Napędy SSD są idealne dla fanów treści Full HD dzięki szybkim transferom. Tradycyjne twardziele mogą najwyżej wąchać spaliny tych bolidów prędkości. Problem w tym, że to nadal technologia nowa, niezbyt popularna, a więc i droga. OWC oferuje w nowej serii Mercury On-The-Go Pro dyski o pojemności 64, 128 i 256 GB. Kosztują one kolejno 280, 450 i 730 dolarów. To jakieś 815, 1300 i 2100 złotych. "Zdziebko" dużo nie sądzicie?

Dyski można podłączyć zarówno przez USB 2.0, jak i Firewire 400 i 800.

A za co producenci każą nam płacić aż tyle? Za prędkość oczywiście. Nowe konstrukcje firmy Other World Computing  mają pozwolić na przesyłanie danych z szybkością 100 MB/s. Napędy są też podobno 4,5 razy bardziej odporne na uszkodzenia mechaniczne i mogą pracować w temperaturach o 28 procent bardziej niekorzystnych niż w zwykłych dyskach.

Tylko czy są warte swojej ceny? Gdybyście mieli pieniądze to wolelibyście kupić taki napęd i cieszyć się zawrotną prędkością, czy jednak zainwestowalibyście w coś tradycyjnego?

Źródło: harmony-central

Źródło artykułu:WP Gadżetomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także
Komentarze (0)
© Gadżetomania
·

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje się  tutaj.