Te niesamowite samoloty, potrafią lądować na ścianach (wideo)

Jeszcze większe wrażenie robi widok maszyny startującej z tej samej pozycji. Te małe bezzałogowe samoloty mogą być przyszłością latających maszyn szpiegowskich. Szczególnie jeżeli weźmiemy pod uwagę plany producenta.

Te niesamowite samoloty, potrafią lądować na ścianach (wideo)
Marek Maruszczak

Jeszcze większe wrażenie robi widok maszyny startującej z tej samej pozycji. Te małe bezzałogowe samoloty mogą być przyszłością latających maszyn szpiegowskich. Szczególnie jeżeli weźmiemy pod uwagę plany producenta.

Dzięki małym kolcom, bezzałogowe samoloty są w stanie przyczepić się do chropowatych powierzchni przy wstępnej prędkości 35 km/h. Tuż przed lądowaniem samolot gwałtownie odwraca się podwoziem w kierunku ściany i zwalnia do 11 km/h.

Za skonstruowanie zwinnych UAVek odpowiadają naukowcy z Uniwersytetu Stanforda. Według ich wizji,  maszyny wykorzystujące pokazany na nagraniu system lądowania, będą w przyszłości patrolowały miasta na całym świecie.

samoloty mogłyby wybierać dogodne miejsce lądowania, po czym przyczajać się na nich przez wiele dni, zużywając minimum energii, a przy tym obserwując całą okolicę.

Brzmi trochę jak ulepszona, mobilna wersja Wielkiego Brata, ale nie da się ukryć, że robi wrażenie. Jedyny problem jakiemu na razie nie są w stanie sprostać zwinne maszyny to lądowanie na gładkich powierzchniach. Kolce nie przydadzą się na wiele kiedy ściana będzie wykonana ze szkła.

Źródło: Botjunkie

Źródło artykułu:WP Gadżetomania

Wybrane dla Ciebie

Komentarze (0)
© Gadżetomania
·

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje się  tutaj.