Telewizor z wbudowanym Kinectem

Firma Evoluce stworzyła serię telewizorów z wbudowanymi sensorami 3D. To nie będzie Kinect, ale coś podobnego. A widz będzie machał przez panelem rękami, by zmienić kanał.

Telewizor z wbudowanym Kinectem
Szymon Adamus

Firma Evoluce stworzyła serię telewizorów z wbudowanymi sensorami 3D. To nie będzie Kinect, ale coś podobnego. A widz będzie machał przez panelem rękami, by zmienić kanał.

46-calowy model LCD I-VOLUCE rozpoznaje gesty z maksymalnie czterech metrów. Sensory 3D zbierają dane, a oprogramowanie WIN&I przetwarza je i rozpoznaje ruchy. Zastosowanie? Oczywiście kontrola telewizora. Producent chwali się, że w połączeniu z Windowsem 7 będzie możliwe kontrolowanie gestami tysięcy aplikacji. Co więcej, system pozwoli też na sterowanie dotykowe. Sześciu użytkowników naraz będzie mogło cieszyć się ekranem dotykowym rozpoznającym wiele punktów dotyku jednocześnie.

Ceny są wysokie (3995 i 4995 euro w zależności od wersji), więc przypuszczam, że panel znajdzie zastosowanie głównie w handlu. Interaktywne instalacje na witrynach sklepowych, system nawigacyjny na dworcach z użyciem gestów, gry wideo w salonach, obsługa muzeów... to może się nawet sprawdzić. Jeśli oczywiście goście będą w stanie opanować własne ciała. Inaczej szkody mogą być spore.

Panel jest oparty na matrycy 1080p NEC P461.

Źródło: evoluce

Źródło artykułu:WP Gadżetomania

Wybrane dla Ciebie

Komentarze (0)
© Gadżetomania
·

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje się  tutaj.