Titanic w technologii 3D

"Titanic" spoczywa w głębinach, jednak jego sen zakłócają co rusz badacze, naukowcy czy zwykli ciekawscy. Jednak niedługo każdy będzie mógł obejrzeć wrak słynnego statku - i to w 3D! Wszystko dzięki pewnemu projektowi...

Titanic
Titanic
Henryk Tur

"Titanic" spoczywa w głębinach, jednak jego sen zakłócają co rusz badacze, naukowcy czy zwykli ciekawscy. Jednak niedługo każdy będzie mógł obejrzeć wrak słynnego statku - i to w 3D! Wszystko dzięki pewnemu projektowi...

Okręt badawczy Jean Charcot pracuje w pobliżu Nowej Funlandii, gdzie zatonął Titanic. Na pokładzie znajdują się oceanografowie, technicy i badacze, którzy spędzą tam około trzech tygodni. W tym czasie sfilmują i zeskanują wrak ze wszystkich stron, aby stworzyć w pełni trójwymiarowy model statku. Przy okazji specjaliści za pomocą technologii sonarowych wykonają mapę dna oceanu - oczywiście również w 3D. A poniżej filmik prezentujący pierwsze zdjęcia Titanica.

Wrak spoczywa cztery kilometry pod wodą, jest on grobem dla 1,5 tysiąca osób. Wyprawę sponsoruje firma RMS Titanic Inc., która jako jedyna ma prawa do wraku. Sześć lat temu wydobyła ona sporo przedmiotów z zatopionego statku. Ich wartość to około 111 milionów dolarów. Obecna wyprawa ma na celu stworzenie map, zdjęć i innych gadżetów związanych z Titanikiem. Nie zabraknie też filmów na DVD z tej wyprawy.

Źródło: www2.nbc13.com

Źródło artykułu:WP Gadżetomania

Wybrane dla Ciebie

Komentarze (0)
© Gadżetomania
·

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje się  tutaj.